Захід даремно вважає, ніби між китайським лідером Сі Цзіньпіном та президентом Росії Володимиром Путіним насправді немає довіри, а відносини їхні незграбні, розмірковує у статті Financial Times Олександр Габуєв, керівник програми "Росія в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні" Московського центру Карнегі.
Читайте також: Китай різко зреагував на американський есмінець в спірних водах
Світове управління інтернетом та кіберпростір – питання, через які роками сперечалися Росія та США, натомість Москва і Пекін знаходили у них точки дотику, зауважує експерт.
До того ж російські та китайські фахівці у сфері національної безпеки впевнені, що Вашингтон використовує ядерну проблему КНДР як привід, аби сильніше натиснути на обидві країни.
Навіть якщо співпраця між Китаєм і Росією більше має характер "угоди", не можна не враховувати її геостратегічних наслідків. Інколи Путін і Сі все ж бачать Трампа своїм "неправдоподібним" партнером. Проте не варто сподіватися, що у все більш ізольованої адміністрації США з'явиться політичний капітал для врегулювання конфлікту і суперництва між великими державами в епоху після холодної війни,
– робить висновок Габуєв.
Читайте також: Трамп і досі вірить у можливість співпраці з Росією, – експерт