Про це сайту "24" розповів аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.

Як зазначає експерт, подібні заяви озвучувалися у м’якшій формі трохи раніше представниками адміністрації Трампа – віце-президентом Майком Пенсом і міністром оборони США Джеймсом Меттісом. Вони вимагали від Німеччини і інших європейських держав до кінця 2017 року представити детальний план, яким чином вони виходитимуть на необхідні показники в обороні. Адже, зауважує Бєлєсков, жодна з держав ЄС сьогодні не може вийти на 2% ВВП на оборону, як того хочуть США.

З іншого боку, підкреслює політолог, прогрес є. Німецькі витрати на оборону в порівнянні з 2016 роком виросли на 0,13%, і Берлін чітко задекларував намір вийти на 2% в 2024 році.

Але є інше питання. В Німеччині зараз починає розгортатися парламентська виборча кампанія, а 60% німців проти збільшення витрат на оборону. Тому на цьому може спекулювати опонент Християнсько-демократичного союзу Ангели Меркель – Соціал-демократична партія,
– зазначає Микола Бєлєсков.

Тому, говорить експерт, Трамп в своєму тиску повинен розуміти, що цим він може посприяти приходу до влади соціал-демократів у Німеччині, з якими президенту США доведеться з нуля налагоджувати контакти.

Хоча, як наголошує політолог, без США, їхніх критичних технологій – транспортної авіації, розвідки, бойових систем – Європа набагато гірше себе почуватиме, не маючи такої безпекової парасольки Вашингтону. З іншого боку, говорить Бєлєсков, поки Європа разом із США, то баланси будуть на користь Білого дому, тому що сумарно економіки США і ЄС складають більше 50% світового ВВП. У випадку, якщо США вийдуть з НАТО, то баланс сил не буде на їхню користь.

Але для Трампа заяви про вихід із НАТО – ще й гра на внутрішню аудиторію. По суті, це одна з його передвиборних обіцянок – змусити європейців більше платити за свою безпеку. А сьогодні ми бачимо, що за 100 днів президентства у нього поки немає великого прогресу у виконанні обіцянок,
– переконаний Микола Бєлєсков.

Нагадаємо, високопоставлений чиновник Білого дому на умовах анонімності заявив, що президент США Дональд Трамп готовий розглянути питання про вихід із НАТО, якщо союзники не виконають зобов'язання щодо збільшення фінансування альянсу.