Україні необхідно просити у союзників допомоги саме у цьому напрямку. Про це сказав командувач Української добровольчої армії, екслідер "Правого сектору" та екснардеп Дмитро Ярош в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі.

До теми У разі потреби американська допомога Україні зросте в рази, – військовий аташе

"У нас є чим захищатися від авіації Росії. Однак, на жаль, система протиповітряної та протиракетної оборони дуже недосконала, адже залишається на рівні минулого десятиліття як мінімум", – сказав він.

Ярош: Літаки відіб'ємо, з ракетами – важче

За його словами, протиповітряна система України здатна збивати багато російських літаків. Однак з ракетами – важче, хоч їх і не так багато у Росії.

"Проходження їхніх літаків над територією України не буде. Ми будемо відбиватися і у цьому напрямку", – наголосив Ярош.

Дуже хотілося б, щоб наші союзники допомогли нам "закрити" небо. Якщо це станеться – з сухопутними військами Росії ми собі раду дому і відіб'ємось,
– запевнив він.

Які комплекси потрібні Україні

Ярош наголосив, що нам бракує зенітних ракетних комплексів середньої дальності, які б допомагали прикривати стратегічні об'єкти, міста.

В сучасних умовах російська авіація може завдавати ракетні удари, навіть не заходячи в повітряний простір України. Нам треба системи типу американського ЗРК Patriot. Є багато таких розробок і у шведів, і у німців. Такі запити українська влада подає військовим союзникам.

Дмитро Ярош

Командувач Української добровольчої армії

Допомога від партнерів: останні новини

  • Зеленський звернувся до країн-членів Євросоюзу з закликом підтримати обороноздатність України.
  • Данія не постачатиме Україні ПЗРК Stinger, бо вони "занадто старі".
  • Велика Британія готова передати Україні ракети для боротьби з російським флотом.
  • Польща схвалила безоплатну передачу нової партії військової допомоги для Збройних сил України.
  • Як зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, Україна отримала вже понад 1000 тонн сучасного озброєння від союзників.

Інтерв'ю з Дмитром Ярошем на 24 каналі: дивіться відео