Зокрема і для відомих українців – поетів, письменників, акторів та співаків. 24 Канал розповідає про тих, для кого вишиванка була частиною стилю.
Цікаво Видаються однаковими, але різниця принципова: чим вишита сорочка відрізняється від вишиванки
Іван Франко
Письменник Іван Франко – один із перших в Україні, хто використовував вишиті сорочки як повсякденний одяг. До нього такий одяг зазвичай обирали лише на свята та особливі події. Франко ж зробив вишиванку частиною повсякденного стилю.
Іван Франко / Фото Дому Франка
Леся Українка
Леся Українка часто одягала традиційний стрій та прикраси, наприклад – силянки. Однак Леся Українка не тільки носила вишиванки, але й власноруч вишивала сорочки. Часто вона вишивала сорочки як подарунки друзям.
Леся Українка в національному строї / Архівне фото
Олена Пчілка
Вочевидь, любов до традиційного одягу Лесі Українці передався від матері Олени Пчілки. Вона цікавилася традиційними орнаментами і навіть присвятила цьому кілька своїх праць. Письменниця також часто одягалася у національний стрій, зокрема у вишиванку.
Олена Пчілка / Фото УІНП
Соломія Крушельницька
Соломія Крушельницька – всесвітньо відома українська оперна співачка, котра тривалий час жила в Італії. Проте навіть там вона одягалася в український національний стрій. Рідні надсилали їй вишиті сорочки, якими вона красувалася в Італії.
Соломія Крушельницька / Архівне фото
Василь Стус
Також часто одягав вишиванку дисидент та поет Василь Стус. Особливо в студентські роки. З цього часу збереглося чимало знімків.
Василь Стус / Архівне фото
Це лише кілька імен. Вишиванка – це не тільки про культурний код, але й про стиль та вишуканість. І все більше українців одягають національний одяг. І не лише на День вишиванки.