Вимикати турбіни доводилося періодично через те, що енергосистема Великої Британії не витримувала потужності вітрових генераторів. Про це пише 24 Канал з посиланням на Telegraph.

Цікаво Кліматологи такого не очікували: чому Атлантичний океан охолоджується попри глобальне потепління

Чому доводилося вимикати вітряки

Річ у тім, що за останній час у Великій Британії з'явилося багато нових ВЕС, проте інфраструктура для транспортування електроенергії – ні. Тому у пікові години доводилося тимчасово вимикати вітряні турбіни, аби не перевантажувати енергосистему.

Особливо це відбувається у періоди сильного вітру. Проте держава платить електростанціям за вимкнення. За 11 місяців 2024 року Велика Британія оплатила 6,6 терават-годин, хоча минулого року такий показник становив 3,8 терават-годин. Тому вартість вимкнень сягнула 1 мільярда фунтів стерлінгів.

Представник енергетичної компанії Octopus Клем Коутон заявив, що Британії необхідно змінити правила, що регулюють енергосистему, щоб максимально ефективно використовувати вітчизняну енергію і знизити рахунки для громадян.

Застарілі правила нашої енергетичної системи означають, що величезна кількість дешевої зеленої енергії пропадає даремно. Абсурдно, що Велика Британія платить шотландським вітряним електростанціям за те, щоб вони вимикалися, коли вітряно, і одночасно платить газовим електростанціям на Півдні за те, щоб вони їх вмикали,
– сказав Клем Коутон.

За прогнозами Національного оператора енергетичної системи, якщо ситуація не зміниться, то до 2030 року витрати на вимкнення вітряних турбін зростуть до 6 мільярдів фунтів стерлінгів на рік.

Маленькі зміни можуть мати велике значення. Цей принцип надзвичайно важливий для "МакДональдз", тож його дотримуються постійно та послідовно. Ресторани мережі навіть запровадили часткову відмову від використання пластикових кришок для стаканів. Ініціатива, спрямована на захист довкілля, зможе зменшити використання пластику ще на 8,5 тонн на рік.