Повідомляє 24 Канал з посиланням на IFLScience.

Дивіться також Причина вас здивує: чому жінки Вікторіанської епохи ніколи не стригли волосся

Яке справжнє значення сигналу SOS

У випадку аварії або іншої надзвичайної ситуації на борту корабля, екіпажу потрібно було максимально швидко передати сигнал тривоги. Він мав бути простим, аби його було легко набрати, щоб не витрачати зайвого час. Саме тому обрали сигнал SOS.

Це чудовий приклад бекроніма. Тобто спочатку ця абревіатура не мала жодного розшифрування, а вже згодом люди почали приписувати їй значення.

До впровадження єдиного міжнародного сигналу лиха різні країни й телекомунікаційні організації використовували різні сигнали, що нерідко призводило до плутанини.

SOS

Сигнал SOS спочатку ніяк не розшифровувався / Фото Unsplash

Так, у 1904 році телекомунікаційна компанія Marconi запропонувала код лиха CQD, який означав "Шукаю вас. Лихо!" або "Всі станції. Лихо!". У той час як у США застосовували код NC, що означало "клич про допомогу без зволікань". Європейські судна взагалі використовували десятки різних варіантів.

Щоб уникнути плутанини, Міжнародна радіотелеграфна конвенція 1906 року запропонувала – "кораблі, що зазнають лиха, повинні використовувати такий сигнал: три крапки/три тире/три крапки, що повторюється через короткі проміжки часу". Ця інструкція набула чинності у 1908 році, хоча морякам знадобився певний час, щоб почати її застосовувати.

Коли вперше використали сигнал SOS

Перший задокументований випадок використання сигналу SOS у США стався у 1909 році, коли Теодор Хаубнер подав сигнал лиха з пароплава SS Arapahoe біля мису Хаттерас у Північній Кароліні. Однак, щоб перестрахуватися, він також надіслав старий сигнал CQD, побоюючись, що новий код не буде розпізнано.

Коли 15 квітня 1912 року "Титанік" натрапив на айсберг, старший оператор радіозв’язку Джек Філліпс спочатку скористався сигналом CQD. Його колега Гарольд Брайд жартома запропонував також використати новий SOS.

До слова, в історії є день, коли загинуло 830 тисяч людей. Це відбулося внаслідок інциденту в китайській провінції Шеньсі.