Також президент України Володимир Зеленський та канадський прем'єр спільно вручили нагороди нашим воїнам, серед нагороджених і легендарний надзвичайник – пес Патрон.

Читайте також За підсумками зустрічі Трюдо й Зеленського: Канада оголосила про новий пакет підтримки України

Після нагородження Джастін Трюдо виклав у твіттері фото нашого піротехніка Патрона та поділився із канадцями новиною про нього.

Познайомився із Патроном, він вже допоміг українській армії знешкодити понад 200 вибухових предметів і допомагає навчати дітей щодо безпеки поведінки із мінами. Президент Зеленський нагородив Патрона та його власника за те, що вони вже зробити і продовжують робити,
– йдеться у повідомленні Трюдо.

Голова офісу президента України Андрій Єрмак також прокоментував зустріч Трюдо та Зеленського і не оминув увагою Патрона. Очільник ОП зазначив, що Канада допомагатиме Україні у процесі розмінування територій.

А Патрон і справді крутий,
– говорить Андрій Єрмак.

Хвостатий піротехнік Патрон – що про нього відомо

  • 2-річний песик, який має кличку Патрон – це собака-винюхувач вибухівки та талісман Служби України з надзвичайних ситуацій.
  • За даними ДСНС, до 19 березня Патрон встиг виявити понад 200 одиниць вибухівки, яку розкидали російські загарбники під час відходу з Чернігова.
  • Патрон має іменний жилет із ручкою – так рятувальникам можна легко переносити песика, не змушуючи його втомлюватися.Також Патрон має сторінку в інстаграмі – за його роботою вже стежать понад 242 тисячі слідкувачів у соцмережі.
  • Вага Патрона особливо важлива у роботі з розмінування – її недостатньо, аби здетонувала міна чи снаряд, тому ДСНСники у безпеці поруч із таким колегою.

Детальніше про допомогу Канади

  • Найближчими тижнями буде розширена співпраця Канади та України у зоні вільної торгівлі, про це заявила перша віцепрем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
  • Канада скасувала будь-які мита для українських товарів на період 12 місяців, це суттєво допоможе Україні експортувати товари до цієї країни.
  • Верхня палата парламенту Канади визнала звірства росіян в Україні, як геноцид українського народу.
  • У Канаді заморозили активи росіян, у планах продати їх, а отримані кошти спрямувати на рахунки з допомоги України.

Як Патрон зміг стати спеціалістом із розмінування: дивіться відео