Юристка Центру протидії корупції Тетяна Шевчук припустила, що Яценко міг залишити довіреність на вчинення певних юридичних дій від свого імені й у такий спосіб переписати майно на дружину та доньку. Однак ці активи цілком можливо арештувати та згодом конфіскувати.
Читайте також Апеляційний суд тимчасово зупинив розгляд справи щодо націоналізації "Приватбанку", – ЗМІ
За словами Шевчук, переписане майно можна арештувати, якщо слідство матиме інформацію про те, що їх отримали злочинним шляхом.
На жаль, чи на щастя, це доволі безглуздий крок, оскільки українське законодавство дозволяє конфіскувати таке майно, навіть якщо воно належить третім особам,
– розповіла юристка.
Шевчук зазначила, що зазвичай між врученням підозри та передачею справи до суду триває кілька місяців. Однак, за її словами, тепер у справу має бути залучена генпрокурорка Ірина Венедіктова, адже саме вона підписує підозри.
До теми Коломойський терміново рятував старого друга, – Лещенко про невдалу втечу Яценка
Чому рішення Яценка переписати статки на родичів було безглуздим: дивіться відео
Що цьому передувало
- За даними слідства, у грудні 2016 року високопосадовці "Приватбанку", усвідомлюючи, що банк націоналізують, привласнили гроші фінансової установи. Серед них, ймовірно, був й ексзаступник голови правління банку Володимир Яценко.
- Яценко 22 лютого 2021 року намагався втекти з України. Втім, правоохоронці посадили літак у "Борисполі", а Яценка – затримали.
- Підозрюваного у справі 25 лютого взяли під варту. Наступного дня Яценко вийшов під заставу у 52 мільйони гривень.
- Яценко переписав свої багатомільйонні статки на дружину та доньку.