Будь-які дії на тимчасово окупованій території Молдови, у Придністров'ї, які загрожуватимуть Україні, отримають відповідну реакцію. Таку заяву Зеленський зробив за результатами зустрічі із президенткою Молдови Майєю Санду.

До теми Україна підтримує Молдову на тлі чергових погроз із Москви, – Кулеба

Україна відповість ударом

За словами Зеленського, Україна справді отримує певні неприємні сигнали щодо Придністров'я. Це питання обговорювали на зустрічі із Санду.

Вони мають знати – ці люди, які на тимчасово окупованій території Молдови – у Придністров'ї, перебувають: для нас це будуть не удари, а ляпас, ми точно відповімо ударом,
– попередив президент.

Однак він додав, треба зробити все, щоб не було дестабілізації у регіоні. Україна всіляко це демонструє. Ми воюємо з Росією на нашій землі, хоча Зеленський відзначив, що були ракетні удари неодноразово з боку Білорусі.

Зеленський підсумував, що Україна та Молдова мають спільні загрози, які спричиняє агресія Росії, тому спільними мають бути й відповіді на них.

Про ймовірність нападу говорили раніше

Нагадаємо, що про можливу атаку з Придністров'я у бік України говорили ще в травні. Зеленський зазначав, що це цілком можливо, адже територія на 100% контролюється Росією. Однак глава держави наголосив, що Україна не вбачає великої загрози від тих збройних формувань, які дислокуються зараз в "ПМР".

Радник голови МВС Віктор Андрусів стверджував, що населення Придністров'я готують до війни. Російські спецслужби вчиняли там провокації.

Росія погрожує Молдові через Придністров'я

  • Заступник голови Радбезу Росії Дмитро Медвєдєв "привітав" Молдову з отриманням статусу кандидата у члени ЄС. Він заявив, що, ймовірно, у цьому випадку Москві доведеться втрутитися, аби "врятувати" жителів невизнаного Придністров'я. Чиновник сказав, що там проживає 220 тисяч росіян.
  • На тлі цих заяв міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до уряду Молдови та висловив підтримку. Він додав, зо погрози іншим державам – це все, що залишилося Росії після десятиліть провальної політики, заснованої на агресії.

Дивіться більше – Мєдвєдєв почав погрожувати Молдові: відео