Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він зазначив, що уряд втягнули у внутрішню політику США.

До теми США мають посилити свою присутність в Україні, – Зеленський

"Нас, дипломатів, вчать читати через багато шарів кожного рядка. Я думаю, що президент США відкритий для співпраці з нами й розуміє, що попередня адміністрація втягнула нас у внутрішню політику США", – заявив Кулеба.

Він сказав, що не залишить Україну сам на сам з Росією, і це дуже важливе зобов'язання,
– додав він.

На що не поширюються обіцянки Байдена

Видання The Independent пише, що хоч Байден і висловив Зеленському підтримку, але це не поширюється на членство України в НАТО і Європейському союзі. Це через те, що сотні років Захід жив з розумінням того, що Україна – це частина російського світу. Лише зараз з'являється розуміння, що це не так.

Що відомо про зустріч Байдена та Зеленського

  • Президенти США та України зустрілися 1 вересня у Вашингтоні. Вони розмовляли приблизно 2 години.
  • Результатами переговорів стала домовленість, що США надаватимуть Україні військову допомогу. Вона становитиме 60 мільйонів доларів. Це передбачає також те, що Україна отримає протитанкові системи Javelin та інші види озброєнь.
  • Також Україні нададуть 40 мільйонів доларів гуманітарної допомоги для східних регіонів. Крім того, 12,8 мільйона доларів виділять для боротьби з COVID-19.
  • Байден також підтвердив, що "Північний потік-2" небезпечний. Тому США наполягатимуть на збереженні транзитної ролі Києва після запуску газогону.