Таку думку в ефірі висловив російський політолог Андрій Піонтковський. Також у програмі "Між іншим" Дмитро Гнап та Денис Казанський говорили з аналітиком ЧЕСНО Сергієм Огородником.

Попередній випуск Путін перетворився на карикатурного персонажа, – Яковенко

Про статтю Путіна

Андрій Піонтковський: Ця установка, всі російські телеканали тільки про неї і говорять. Основний мем – це останнє попередження Україні. Я так і читаю. Забудьмо про всі попередні міфи й візьмемо цю статтю як окремий документ.

Це гірше, ніж оголошення війни. Це заперечення існування української держави і народу. Це звинувачення у грабуванні якихось величезних шматків російської території.

Це абсолютно не діє на українську аудиторію. Інтенсивність звинувачень, перехід до формули, що немає української держави, різко посилився після зустрічі з Байденом.

Денис Казанський: Путін написав велику статтю про Україну. Це вперше, коли він звернувся до українців – українською. Це показує, що поступово керівництво Росії, попри всі заяви й шовіністичну позицію, звикає до думки, що існує окремий народ – українці зі своєю мовою. Це певний прогрес.

Насправді в цій статті він (Путін – 24 канал) написав звичайний набір російських пропагандистських тез. Фактично, це переказ радянського підручника, в якому написано історію України від Київської Русі до наших часів, в тому вигляді, в якому її завжди розуміла Росія. Путін її просто переписав.

До теми Переказ радянського підручника, – Казанський прокоментував статтю Путіна про Україну

Тому там немає сюрпризів за змістом. З одного боку, вони постійно наголошують, українці й росіяни – один народ. Але водночас звертаються українською мовою. У змісті багато пересмикувань, брехні, маніпуляцій. Там намішано все.

Про падіння "русского мира"

Андрій Піонтковський: Партія Санду (Майї – 24 канал) перемогла на виборах, проєвропейська сила. Чи означає це, що ідея "русского мира" остаточно розвалюється? Погоджуюсь, відбуваються демонстрації у Грузії проти "русского режиму". На наших очах член НАТО Туреччина викинула Росію з Південного Кавказу.

Путін навіть "не пікнув" після того, як Ердоган сказав: "Я не буду поруч з тобою не лише за столом переговорів, але й на полі битви". Він на це поле битви не з'явився. Про те, що відбувається в Азії – є 2 великі гравці: Китай і Туреччина.

Повний випуск програми "Між іншим": дивіться відео

З'явилися ісламські радикали, "русским миром" і не пахне. Ця концепція приречена на провал. Як їм могло спасти на думку, що ідея "русского мира" може бути популярна ще в якійсь країні, крім Росії.

Те, що ми з вами бачимо – падіння "русского мира" й конвульсії російської імперії – помітні всім, особливо колишнім колоніям і підмандатним територіям.

Але позбувшись всього іншого, з шаленим остервенінням російські імперці чіплятимуться за залишки свого впливу в Україні й Білорусі. Стаття Путіна – підтвердження цьому.

Про Олександра Юрченка

Сергій Огородник: Ця історія показова. Це не перший випадок у цьому скликанні і напевно не останній, який станеться з нардепами. На Позняках 4 липня зупинили авто Євгена Брагара.

Фракція "Слуга народу" – найбільша. Там було не так багато часу, щоб сформувати якісний склад, тому взяли тих, хто був популярний й не був помічений у зв'язках з попередньою владою.

Якщо він захоче скласти мандат, то він це зробить, але я дуже сумніваюся.

Але взагалі має бути кримінальне провадження, а в нас працює презумпція невинуватості – поки суд не довів, що людина вчинила кримінальне правопорушення, то її вважають невинуватою. Відповідно поки суд не довів, що Юрченко це вчинив, то немає підстав позбавляти його мандата силоміць.

Читайте також Дуже сумніваюсь, – аналітик про те, чи складе Юрченко мандат

Коротко про ситуацію з Юрченком

  • Народний депутат Олександр Юрченко 8 липня у Львові в'їхав у Volkswagen Jetta, після чого накинувся на водія.
  • За словами медиків, Юрченко перебував у стані наркотичного сп'яніння.
  • Водночас сам нардеп заявив, що аналізи медиків – фейкові, а він нібито не вживає наркотиків.
  • Невдовзі керівництво "Слуги народу" закликали скласти мандат Верховної Ради.