У змісті багато пересмикувань, брехні, маніпуляцій. Таку думку висловив представник України у Тристоронній контактній групі Денис Казанський у програмі "Між іншим".

Читайте також Важко говорити про "один народ", коли тебе ґвалтують, – заступник Рєзнікова про статтю Путіна

Росія звикає до думки про українців як окремий народ, – Казанський

Він зазначив, глава Кремля просто переписав історію України. Відтак у тексті немає для українців жодних сюрпризів.

Фактично це такий переказ радянського підручника, в якому написано все від Київської Русі й до наших часів. Історія України подана в тому вигляді, в якому її завжди розуміла Росія,
– розповів журналіст.

Водночас це перший випадок, коли Путін звернувся до українців українською мовою. Це показує, що поступово керівництво Росії, попри всі заяви й шовіністичну позицію, звикає до думки про окремий народ зі своєю мовою – українців.

За словами Дениса Казанського, це вже фактично спростовує половину того, про що мовиться у статті. Адже Кремль постійно наголошує, українці й росіяни – один народ. Але водночас звертаються українською мовою.

"У змісті намішано все. З одного боку, пишеться про один народ. А потім – висуваються територіальні претензії", – підкреслив він.

Повний випуск програми "Між іншим": дивіться відео

Путін написав статтю про росіян і українців: деталі

  • На офіційному сайті глави Кремля 12 липня з'явилася стаття "Про історичну єдність росіян та українців", опублікована російською і українською мовами. Він виклав низку аргументів, чому нібито вони є одним народом.
  • Путін назвав великою трагедією "стіну, яка виникла в останні роки між Росією та Україною". А всі слов'янські та інші племена були нібито об'єднані однією давньоруською мовою, а згодом і вірою. На його думку, твори Шевченка, Сковороди, Котляревського є не українським, а спільним надбанням.