У вечірньому зверненні 8 лютого президент зазначив, що потрібне перезавантаження. За словами Зеленського, військові розуміють, які рішення зараз потрібні.

Дивіться також Залужного звільнили з посади головнокомандувача ЗСУ

Зеленський про зміни в ЗСУ

Володимир Зеленський 8 лютого записав вечірнє звернення, у якому пояснив, чому ухвалив рішення про відставку Валерія Залужного. Він акцентував, що це потрібні зараз рішення.

Це не про прізвища. І тим більше не про політику. Це про систему нашої армії, про менеджмент у Збройних Силах України та про залучення досвіду бойових командирів цієї війни. Кожен солдат, кожен сержант і кожен офіцер, який бачить фронт, розуміє, які рішення потрібні,
– повідомив Зеленський.

Президент наголосив, що потрібна суттєво більша технологічність дій армії та перезавантаження генералітету. За його словами, штаби всіх рівнів мають знати й відчувати фронт так само як солдати на "нулі".

Зеленський зазначив, що потрібен інший підхід, зокрема, до ротацій й управління фронтом, а також – інший підхід до мобілізації та рекрутингу. Від 8 лютого до керівництва Збройними Силами України приступає нова управлінська команда.

Зміни в Збройних Силах

  • Володимир Зеленський та Валерій Залужний 8 лютого провели зустріч, у ході якої обговорили потреби в оновленні керівництва українського війська. Президент зазначив, що час для оновлення саме зараз. Він під час зустрічі подякував Валерію Залужному за два роки захисту України.
  • Згодом стало відомо про зміни в керівництві ЗСУ. Валерія Залужного офіційно звільнили з посади Головнокомандувача ЗСУ.
  • Володимир Зеленський повідомив 8 лютого, що назначив Олександра Сирського новим Головнокомандувачем ЗСУ замість Валерія Залужного. Глава держави заявив, що відсьогодні до керівництва Збройними Силами України приступає нова управлінська команда.