Таку думку в ефірі 24 каналу висловив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Він вважає, що ці зустрічі перетворюються на рутину та спрямовані на подолання якихось бюрократичних перешкод, які виникають після постачання певного озброєння.

Зверніть увагу Україна стікає кров'ю, – посол розкритикував Берлін, який затягує поставки БМП Marder

На думку Коваленка, досить суперечливо те, що зустрічі Контактної групи започаткувалися на авіабазі Рамштайн, розташованої в Німеччині. Адже саме ця країна, демонструє повну апатію щодо постачання зброї Україні.

"Вони блокують постачання танків Leopard А4 з Іспанії до України, вони блокують постачання BMP-1A1 з Греції до України. Вони блокують все, що можна блокувати", – підкреслив експерт.

Саме тому оглядач припускає, що на третій зустрічі менше розмовлятимуть про зброю. Натомість міністри оборони, ймовірно, торкнуться теми відповідальності партнерів, які дали багато обіцянок Україні, однак виконувати їх не поспішають. Звісно, першочергово йдеться саме про Німеччину.

Я вважаю, що будуть і політичні аспекти, і вони будуть з'ясовувати – що ж у Берліні, у Бундестазі йде не так,
– підсумував Олександр Коваленко.

Олександр Коваленко прокоментував майбутню зустріч "Рамштайн-3": дивіться відео

Попередні зустрічі Рамштайн: головне

  • Вперше зустріч міністрів оборони різних країн світу щодо підтримки України на базі Рамштайн у Німеччині відбулася 26 квітня. Контактну групу утворили представники 40 країн.
  • Там було вирішено надати Україні обладнання на загальну суму понад 5 мільярдів доларів, щоб підтримати її самооборону.
  • Онлайн-зустріч Рамштайн-2 відбулася 23 травня. До неї доєдналися представники ще 4 країн світу. Там обговорювали ситуацію на фронті в Україні, вже надану військову допомогу, а також актуальні оборонні потреби нашої держави.
  • Нещодавно глава Пентагону Ллойд Остін анонсував третю зустріч Контактної групи. Вона відбудеться 15 червня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.