Про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів. На його думку, Україні варто бути "далекогляднішою у цьому питанні".

Знайте більше: Вода в Крим: хто може стати обмінною монетою?

Знаєте, яка чудова ідея сьогодні прийшла мені в голову? Жартую, але я все одно скажу! Може, ми воду за такою ж ціною продаватимемо, як нам Росія газ? Ми ж хочемо повернути ці території? Хочемо!
– заявив Камельчук.

Також нардеп підтримав ідею виплат українських пенсій жителям окупованих територій Донбасу.

Дивіться відео заяви Камельчука щодо подачі води в окупований Крим:

Чому розгорівся скандал з Арахамією?

Бо він підтвердив у прямому ефірі одного з телеканалів, що достатнім компромісом буде, якщо Україна дасть воду анексованому Росією Криму в обмін на виведення військових формувань цієї держави з території Донбасу. На ці слова з’явилась бурхлива реакція як українських, так і російських політиків.

Що відомо про постачання води у Крим: головне

  • До анексії Криму у 2014 році Україна забезпечувала до 85% потреб півострова у прісній воді. Воду давав 400-кілометровий Північно-Кримський канал, що з'єднує головне річище Дніпра з Кримом. Після анексії Росії українського півострова постачання припинили.
  • Влітку 2018 року почалася криза з водою на півострові, адже Крим накрила сильна засуха. Тоді пересохла одна з найбільших річок півострова – Біюк-Карасу. Вже у 2019 році в селі Кизилове поблизу Севастополя повністю висохло озеро.
  • Через нестачу прісної води за роки окупації ґрунти на півострові стали засолені й неродючі. У січні 2020 року представники окупантів у Криму заявили, що стан з водою на півострові катастрофічний – її вистачить на 90 – 100 днів.