Так голова Меджлісу кримських татар прокоментував заяву Арахамії про відновлення подачі води в анексований Крим в ефірі UA:Крим.
До теми: Ситуація ще гірша, ніж кажуть, – Чубаров про проблеми з водою в Криму
Голова фракції "Слуга народу" напередодні сказав, що він пішов би на відновлення подачі води в анексований Крим в обмін на відведення російських військ з Донбасу. Арахамія тоді підкреслив, що це його особиста позиція, а не як голови фракції.
Якщо хтось в державі припускає, що можна здати цілісний народ кримських татар, здати українців, а їх там аж 500 тисяч. Не можна допустити того, аби держава продала нас за воду, за будь-які комбінації щодо Донбасу,
– сказав Чубаров.
Довідка! Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через 400-кілометровий Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії у 2014 році постачання припинили.
Що треба знати про проблеми із водою в окупованому Криму
- Влітку 2018 року Крим накрила сильна засуха. Тоді пересохла одна з найбільших річок півострова – Біюк-Карасу. Її русло повністю висохло поблизу села Карасівка вище Білогірського водосховища.
- Українська влада зауважує, що екологічний стан в окупованому Росією Криму є катастрофічним. Більша частина півострова знищена посухою через нестачу води.
- Раніше підземні води Криму поповнювала прісна вода із материкової України, не даючи їм стати солоними.
- Нині ж засолені ґрунти стали неродючими. За однією із версій, саме використання солоної води призвело до екологічної катастрофи на заводі олігарха Фірташа в Армянську. Окупанти намагаються бурити землю в пошуках води, та наразі це призводить лише до засолення земель.
Водночас постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич наголосив, що поширена напередодні інформація про можливе відновлення водопостачання до окупованого Росією Криму не відповідає дійсності. Це стане можливим лише після деокупації півострова.