Про це йшла мова на зустрічі української парламентської делегації з екс-головою центробанку Японії Масаакі Сіракава, про що на своїй сторінці в Facebook написав учасник зустрічі, голова комітету ВР України з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка.

"Перше на чому він (Сіракава) зробив наголос – важливість взаємодії центробанку з парламентом і урядом. Він виступав щонайменше двічі на місяць на парламентській сесії, а в кризові періоди – і щотижня. А у профільному комітеті він працював постійно. Адже в Японії, як і в багатьох інших країнах, центральний банк підзвітний парламенту. Систематичні звіти керівників центральних банків – це нормальна практика всіх європейських країн. А Україна перебуває в значно гіршій економічної ситуації. Тому ми зобов'язані взаємодіяти кожен день!", – зазначив Рибалка.

Він також підкреслив, що, на думку Сіракави, однією з найважливіших завдань центрального банку є підтримка високого ступеня довіри до фінансової системи країни.

Говорили з ним і про японський досвід стимулювання економічного зростання через державні банки і спеціальні агентства. Взагалі все, за що відповідають центральні банки різних країн світу, так чи інакше спрямовано на підтримку економічного розвитку. Тому це важливий напрямок роботи центрального банку Японії – дослідження різних галузей економіки і вироблення пропозицій щодо їх підтримки. Здешевлення кредитування – спільне завдання центрального банку і уряду,
– написав Рибалка.

За його словами, Масаакі Сіракава підтримав ініціативу українських парламентаріїв із створення системи підтримки українського експорту (ініціатива Радикальної партії, яку підтримали представники інших фракцій ВР), зокрема, через створення експортно-кредитного агентства.

"Таку розгалужену систему Японія почала впроваджувати ще на початку 50-х років минулого століття, і вона діє досі", – зазначив нардеп.

"Водночас, Масаакі Сіракава підкреслює, що потрібно постійно дивитися, які підприємства і сектори економіки потребують підтримки для розвитку всієї економіки, власних технологій та інших конкурентних переваг. А в Україні, на жаль, окрім нас, про це мало хто говорить. І це дивує найбільше", – підкреслив Рибалка.

В Японію делегацію фінансового комітету парламенту України запросили представники Японського агентства міжнародного розвитку (JICA). Поїздка є частиною програми підтримки банківської системи України JICA і відбувається за рахунок японської сторони.