Так ситуацію на ринку коментує "РБК-Україна" Юрій Чертков, засновник сервісу Lіki.ua.
Дивіться також У ВР зареєстрували законопроєкт про збільшення коштів на закупівлю ліків: нардепка пояснила мету
Завдяки чому ліки стають дешевшими
"Насправді конкурують усі з усіма. Люди шукають або найкращу ціну, або сервіс, або довіру – і всі гравці намагаються цю увагу завоювати. Чим вища конкуренція, чим вона щільніша, тим нижчі ціни. Тому той факт, що всі конкурують зі всіма – це вигідно для споживача. Тож дивно, що періодично виникають намагання заборонити певні сайти. Це підвищує ціни, бо це закони ринку. Все просто, закони ринку важко обманути. Знижуєш конкуренцію – підвищуються ціни. Збільшуєш регуляцію – підвищуються ціни. Все чітко", – пояснює засновник Lіki.ua.
При цьому прайс-агрегатори показують споживачеві найвигіднішу пропозицію від аптек, а людина обирає сама.
"Прайс-агрегатори на першому місці по впливу на ціну. За це аптечний рітейл нас не любить, без нас ціни були б вищими. Ми працюємо з усіма великими мережами, за кількістю – 11 тисяч аптек до нас підключено. Головне – це підключитись до топових мереж, які займають 80% ринку. Усього в Україні близько 15 – 16 тисяч аптек. Ми зробили ставку на технологічність.
Агрегатор лише підсилює продажі. У нас 730 тисяч відвідувань на місяць – і ці люди, врешті, приходять у реальні аптеки, в одну мережу чи іншу. Аптеки можуть розвивати і свої сайти і бути присутні на агрегаторах. Ризиків для аптек жодних, окрім додаткової покупки. Тобто виграють усі", – констатує Чертков.
Насправді прайс-агрегатори – це світовий тренд і Україна тут не унікальна. Наприклад, в Польщі через такі сервіси бронюється до 25% відсотків ліків. Тож замість ручного регулювання цін на медпрепарати, є здорові ринкові альтернативи.