Чому Україна купує вугілля в терористичної "ДНР"

— Ми змушені купувати вугілля у "ДНР", бо ми в такій ситуації, що вибирати не доводиться. Тому що про накопичення вугілля на складах треба було думати ще одразу після закінчення попереднього опалювального сезону і з середини весни завозити вугілля з усіх можливих джерел. Зараз швиденько завезти 1,5 млн тон – це надскладне завдання.

Про імпорт електроенергії

— Невідомо, яка ціна імпорту електроенергії з Росії, тому не можу сказати чи це вигідно. Але я сумніваюсь, що електроенергія звідти є дешевшою за ту, що виробляється у нас. Тим більше враховуючи те, що імпортуємо ми зазвичай рівним графіком, тобто однакову кількість і вдень, і вночі.

Альтернативна енергетика

— Це може бути виходом в довгостроковому періоді. Нажаль, на сьогодні ситуація доведена до такого стану, що ми не можемо обійтись без вугілля або електроенергії з Росії. Тому ми повинні працювати над альтернативними джерелами, щоб в довгостроковому періоді ми могли покладатися на них і бути незалежними від вугільних поставок.

Альтернатива постачання вугілля

— В першу чергу нам потрібно оптимізувати споживання електроенергії, займатися енергоефективністю і там, де ми можемо скоротити, скорочувати споживання. Разом з тим, якщо ми будемо розвивати відновлювальні джерела енергії — це також допоможе частково вирішити проблему. Якщо ми бачимо, що в нас є проблеми з поставками вугілля марки А, то нам тоді потрібно відповідні станції переводити або на біомасу, або на вугілля марки Г, якого в нас більше.

Вітрові електростанції в Україні

— Був прийнятий новий закон, де є певні норми, що стимулюють розвиток відновлювальної енергетики. В нас встановлені досить високі тарифи для тих, хто займається такою діяльністю. Ще є бюрократичні перепони, щоб отримати відповідні дозволи, земельні ділянки, підключення до мережі. І там може бути певна корупційна складова, тому треба боротись за те, щоб був доступ до мереж і полегшити ведення бізнесу, який буде допомагати нам мати таку енергетику.