Про це розповіла в коментарі для UA.info політичний експерт Олеся Яхно-Бєлковська.
В більшості європейських країн проведені парламентські слухання, створені комісії, розпочато слідство. Деякі політики відправлені у відставку або відсторонені від посад на час розслідування. В той же час, в Росії офіційні ЗМІ або ігнорують офшорні історії можновладців, або розповідають, що все це нормально і законно. Україна зараз буде робити свій вибір — чи проігнорувати опубліковані документи, чи зробити відповідні кроки для вирішення проблеми,
— сказала Яхно-Бєлковська.
"В цій справі необхідно розділити різні групи фігурантів. Для бізнесменів бути засновниками офшорних компаній — дійсно законна практика. Справами державних службовців, які займають посади у офшорних компаніях, мають займатися прокуратура чи Національне антикорупційне бюро, залежно від посади підозрюваних. Але загальну оцінку ролі офшорів, а також рекомендації щодо принципів розділення держслужби і бізнесу, може зробити лише Верховна Рада. Звичайно, повноваження тимчасових спеціальних комісій досить обмежені, і діяльність багатьох з них не була успішною. Тут багато чого може залежати від особи керівника ТСК. Діяльність комісії по офшорах буде результативною та впливовою, якщо її очолить до прикладу Олег Ляшко, який уже два дні блокує трибуну парламенту з вимогою створення ТСК.
А взагалі, давно вже пора прийняти закон про тимчасові слідчі комісії Верховної Ради, такі інструменти діють у багатьох демократичних країнах, і це є елементом парламентського контролю. Слідчі комісії отримали би право допитувати свідків, здійснювати інші процесуальні дії, і їх результат був би більш конкретним і мав правові наслідки", — прогнозує експерт.