Про це повідомили у Командуванні Сухопутних військ ЗСУ у відповідь на запит "Главкома", передає 24 Канал. У 2024 – 2025 роках майже 70% військовослужбовців із територіальних центрів комплектування, які не мали обмежень за станом здоров’я, перевели до бойових частин.
Читайте також Зняття з розшуку ТЦК: що змінилося у 2025 році
ТЦК пішли на фронт
Ротації стартували восени 2024 року, коли Генштаб наказав переглянути штати тилових частини, зокрема, ТЦК – аби компенсувати нестачу бійців на фронті.
Майже всіх із ТЦК, хто придатний, було відправлено на передову,
– підтвердило джерело в штабі Сухопутних військ.
Службу в піхоті почали не лише інструктори з військкоматів, а й медики, військові з ППО та навіть персонал охоронних рот.
Сьогодні половину штату ТЦК по всій країні складають військові, які вже побували на фронті й мають поранення або контузії. Такі бійці не можуть повернутись до бойових частин, але продовжують службу в тилу, займаючись мобілізацією та підтримкою.
Близько 20% від загальної кількості працівників ТЦК – цивільні фахівці, які не є військовозобов’язаними. Вони відповідають за тилові функції: бухгалтерію, кухню, юридичний супровід тощо.
Всі очільники ТЦК та СП були повністю замінені після початку повномасштабного вторгнення. За даними Сухопутних військ, 85% нових керівників мають бойовий досвід і служили в бойових частинах.