Відсторонений Зеленським голова КСУ Тупицький стверджує: нічого не ховав від слідчих, а по що саме вони приходили – не знає. Тупицький додає, що цей обшук – тиск на нього.

Нагадаємо Слідчі ДБР прийшли з обшуками до Тупицького

Що вилучили у Тупицького під час обшуку

Обшуками, як заявляє Тупицький, його хочуть "вижити з Конституційного суду" і змусити піти. Він назвав це знущанням і спробою витерти ноги об голову суду.

Щодо вилученого, то Тупицький зазначає: забрали патрони, старий телефон дружини і жорсткий диск.

… у мене вилучили патрони до зареєстрованого мисливського карабіну, оскільки я мисливець. Також зі старого комп’ютера зняли жорсткий диск, старий телефон дружини вилучили, в якому навіть сім-карти немає. І на цьому все закінчилося. А що шукали – Бог його знає,
– прокоментував Тупицький.

Зазначається, що слідчі ДБР приходили до Тупицького через справи колишніх суддів господарського суду Віктора Татькова і Артура Ємельянова. В одному з епізодів цієї справи Тупицький є підозрюваним.

"Засідання нікуди не дінуться"

Тупицькому протягом кількох місяців не можуть обрати запобіжний захід в іншій справі – наданні неправдивих свідчень і підкупі свідка. Він не з'являється на засідання, мотивуючи відсутність то нездужанням матері, то власним. Щодо цього він зазначає: засідання нікуди не дінуться, здоров'я – важливіше.

Я не ухиляюся від явки до суду. Але що важливіше: участь у засіданні чи стан свого здоров’я? Засідання нікуди не подінеться,
– сказав він.

Справа Олександра Тупицького: головне

  • ДБР 19 січня повідомило Тупицькому про підозру.
  • Йому інкримінують надання неправдивих свідчень та підкуп свідка.
  • Володимир Зеленський спершу відсторонив Тупицького з посади глави КСУ до 28 березня.
  • Пізніше скасував указ про призначення Тупицького суддею КСУ, який видав Віктор Янукович.
  • Наразі Конституційний суд відкрив справу щодо оскарження цього рішення Зеленського.
  • Відповідне подання до КСУ зробили 49 нардепів.