Як повідомляє прес-служба парламенту у вівторок, ці закони прийняті 14 жовтня.
Закон "Про прокуратуру" визначає правові основи організації та діяльності прокуратури України, прокурорського самоврядування, систему прокуратури, а також статус прокурорів.
Згідно з документом, прокуратура виконуватиме такі функції, зокрема: підтримка державного обвинувачення в суді, представництво інтересів громадянина або держави в суді у визначених законом випадках, нагляд за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, досудове слідство, а також нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та в умовах застосування інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Також закон передбачає трирівневу систему прокуратури: Генеральна прокуратура, регіональні прокуратури (прокуратури областей АР Крим, Києва та Севастополя), місцеві прокуратури. В системі прокуратури може запроваджуватися спеціалізація прокурорів.
Закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом був прийнятий голосами 232 депутатів. Прийняття цього закону пов'язане, серед іншого, необхідністю врахувати нові рекомендації Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (FATF), схвалені ще 16 лютого 2012 року.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, змінами передбачається комплексне удосконалення законодавства у сфері фінансового моніторингу: здійснення фінансового моніторингу національних публічних діячів, поліпшення процедури зупинення фінансових операцій.
Законом також передбачається, що ідентифікація та верифікація клієнта здійснюється, зокрема, у разі здійснення переказів (у тому числі міжнародних) фізичною особою, фізособою — підприємцем без відкриття рахунку на суму, що дорівнює або перевищує 15 тисяч гривень або їх еквівалент в інших валютах і активах.
Крім того, вносяться поправки до закону про банки, якими передбачається, серед іншого, ідентифікація та верифікація клієнтів, які здійснюють фінансові операції з готівкою без відкриття рахунку на суму, що дорівнює або перевищує 150 тисяч гривень або в еквіваленті в інших валютах або активах.