Як заявили у Міністерстві оборони Туреччини, операція проводиться з метою "запобігти терористичним нападам на наш народ з півночі Іраку та Сирії".

Важливо Усе, аби догодити Ердогану: Швеція хоче у НАТО, тому не підтримуватиме курдів

Також Туреччина прагне:

  • забезпечити безпеку своїх кордонів;
  • знищити тероризм у його джерелі.

У Туреччині заявили, що почали проведення операції відповідно до права на самооборону країни згідно зі статтею 51 Статуту ООН.

Авіанальоту вже зазнала низка баз курдів у:

  • Сирії: Айн аль-Араб, Айн Дагне, Айн Хесус, Дербесі, Маранес, Малікія, аеропорт Мінніг, Тель Ріфат;
  • Іраку: Асос, Сулейманія, Сінджар, Канділ, Ербіль.

Анкара заявила: "Настав час розплати". Цій операції дали назву "Кіготь-меч".

Туреччина знищила 89 цілей

За інформацією Reuters, турецькі військові літаки завдали повітряних ударів по базах курдських бойовиків, знищивши 89 цілей. Про це повідомили у міністерстві оборони Туреччини. Операція стала відповіддю на теракт у Стамбулі, внаслідок якого минулого тижня загинули 6 людей, а ще понад 80 – зазнали поранень.

Варто зауважити, що поки жодне угруповання не взяло на себе відповідальності за вибух на проспекті Істікляль. Ба більше, РПК і очолювані курдами Демократичні сили Сирії (SDF) заперечують свою причетність.

Настав час відповісти за Істікляль,
– заявив речник президента Туреччини Ібрагім Калін.

Турецькі військові літаки знищили укриття, тунелі та склади боєприпасів. У міністерстві додали, що багатьох терористів нейтралізували, зокрема "так званих керівників терористичної організації".

Речник Демократичних сил Сирії Фархад Шамі заявив, що турецькі удари насправді знищили інфраструктуру – силоси для зерна, електростанцію та лікарню. Внаслідок атак були й загиблі:

  • 11 мирних жителів,
  • боєць SDF,
  • двоє охоронців,

"Ці атаки турецьких окупаційних сил не залишаться без відповіді", – мовиться в повідомленні Демократичних сил Сирії.

Своєю чергою, внаслідок ракетного обстрілу курдів поліцейського посту біля прикордонних воріт у провінції Кіліс, який здійснювали із сирійського Таль-Ріфата, зазнали поранень 8 співробітників служби безпеки, серед яких – 7 поліцейських.

Окрім цього, сирійське військове джерело повідомило, що внаслідок "турецької агресії на сирійській землі" загинули кілька військовослужбовців. Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар наголосив, що військові вжили всіх необхідних заходів, щоб уникнути шкоди цивільним.

Зауважте Теракт у Стамбулі: все, що відомо про вибух у туристичному центрі

Чому Туреччина вдалася до нової військової операції та до чого тут Росія

Туреччина вже двічі вводила свої війська до Сирії:

  • в Афріні у 2018 році,
  • а також у Сере-Каніє у 2019 році.

За результатами тих операцій Туреччина створила так звані зони безпеки, які стали безпечною гаванню для озброєних проксі-груп сирійської опозиції.

Як стверджують турецькі військові джерела, одним із визначальних факторів для нової воєнної операції стало виведення частини російських збройних сил із Сирії – вимушений крок Кремля, пов'язаний із втратами в агресії проти України.

Головне занепокоєння Туреччини, яке "викликало відповідь" могла спричинити "операція курдських збройних формувань у Сирії щодо перекидання свіжих сил і боєприпасів з Сирії до Іраку".

Варте уваги – Як почалася війна в Сирії: дивіться відео