Кораблі попрямують визначеним безпечним коридором, передбаченим підписаною напередодні угодою у Стамбулі. Після прибуття до Туреччини, судна відправляться в Африку.

Читайте також В Одесі нарешті було тихо: в ОВА допускають – можливо, через зернові угоди

У Туреччині очікують перший корабель з українським зерном

Зазначається, що усі кораблі відстежуватимуть за допомогою безпілотників та супутників. Спершу українське зерно прибуде до Стамбула, а вже звідти – вирушить до країн Африки, зокрема у Сомалі.

При цьому в ООН зазначили, що прибуття зерна до кінцевого пункту призначення очікується лише через півтора місяця. Увесь контроль над проходом суден безпечним морським коридором здійснюватиме спеціально створений у Стамбулі центр.

Крім того, у ЗМІ зауважили, що судна, які вимкнуть радари і не нададуть прозорої інформації щодо вантажу на борту, у територіальні води країни допущені не будуть.

З ініціативи Анкари перші кораблі із зерном відправляться до африканських країн, яким загрожує голод. У цьому контексті очікується, що перше судно, яке вийде з Одеського порту, прибуде до Сомалі… У територіальні води Туреччини воно має зайти 3 серпня,
– повідомляє турецьке видання CNN Türk.

Вас може зацікавити – бізнесмен Вадатурський, який розробляв маршрути експорту зерна, загинув унаслідок обстрілу Миколаєва: дивіться відео