Про це в ефірі 24 каналу розказав речник Одеської ОВА Сергій Братчук. Він зауважив, що напередодні фактично було оголошено про те, що добігає кінця практичний етап реалізації відкриття так званого гуманітарного зернового коридору.

До теми 16 суден на 580 000 тонн: в ОП розповіли про підготовку до експорту зерна

Я сподіваюсь, що найближчими днями перший корабель вже вийде в море і доставить українське зерно на експорт,
– поділився Братчук.

Речник ОВА підкреслив, що відновлення роботи портів – це наповнення бюджету, а також робота на перспективу – збільшення оборонних сил. Крім того, не може не тішити те, що люди врешті повернулися на свої робочі місця.

Він нагадав, що 29 липня в Одесу навідався президент Володимир Зеленський, який відвідав поранених українських захисників, а також був в Одеському порту. Крім того, вчора в Одесі зустрічалися й посли країн G7, що на думку Братчука, було дуже символічно та підтримало українців. Він зауважив, що це – ще один показник того, що ми щодня наближаємося до перемоги.

Братчук розповів про важливість відновлення роботи Одеського порту: дивіться відео

Відновлення експорту українського зерна: останні новини

  • 27 липня у Стамбулі в рамках "зернової угоди" відкрили Спільний координаційний центр, де разом із представниками Туреччини, України та росії працюватимуть дипломати ООН. Представники центру оглядатимуть судна, які вивозитимуть зерно з українських портів.
  • Крім того, у рамках угоди вже підготували карту "зернового коридору" та узгодили шлях для проходу вантажних суден із нашим зерном.
  • Налагодження експорту зерна допоможе українській економіці. За оцінками Української зернової асоціації, завдяки цьому держава може отримати близько 10 мільярдів доларів.