Це "Їжак" – турецький бронетранспортер Kirpi, який Україна отримала в рамках стратегічного партнерства зі США та союзниками. Завдяки цьому наші військові тепер працюють з броньовиками класу MRAP, тобто захищеними від засідок, мін та саморобних вибухових пристроїв.

Читайте також Впевнено долає перешкоди: як броньовик IVECO LAV III допомагає нищити ворога на фронті

Як кажуть в компанії виробника, це практично легенда з найвищим рівнем захисту в категорії протимінно стійких автомобілів.

Над розробкою цього броньовика працювала і продовжує працювати турецька компанія ВМС. Контракт на проєктування такої зброї інженери отримали ще у 2009 році, а вже у 2014 році показали перший результат.

Kirpi став броньовиком, який підтримує різні модулі озброєння і легко з ними інтегрується. За потреби його можна оснастити навіть протитанковим озброєнням.

Україна отримала турецькі бронеавтомобілі KirpiKirpi – легенда у категорії протимінно стійких автомобілів / Фото Army Technology

Та головне – це його захист та можливість долати найрізноманітніші виклики на полі бою. Турецькі інженери добре постаралися, аби Kirpi став серйозним, конкурентоспроможним та надійним броньовиком.

Kirpi має добре броньовану кабіну, яка всередині обладнана різноманітними технологіями та елементами для комфорту й ефективності використання. Наприклад, у броньовику є:

  • GPS-система;
  • камера заднього огляду;
  • автоматична система пожежогасіння.

Для зручності ведення вогню в корпусі є 4 амбразури для стрілецької зброї і 4 куленепробивні вікна. Крім того, сам автомобіль оснащений вибухостійкими сидіннями.

На даху Kirpi, як і в більшості бронетранспортерів, передбачене місце для кулеметника. На вибір 2 варіанти – калібру 7,62 або 12,7 міліметра. Однак за потреби в машину можна інтегрувати будь-яке інше озброєння – навіть із дистанційним керуванням.

Простота конструкції та сучасні цифрові системи дозволяють експериментувати з різноманітним озброєнням.

Однак все залежить від потреб і специфіки бою. Все ж таки це бронетранспортер і його першочергове завдання – доставляти піхоту на поле бою, прикриваючи їхній наступ вогнем. А кулемет із такими завданнями справляється відмінно. Тим паче, що він може обертатися на 360 градусів.

Kirpi бувають в різних варіантах: 4х4 або 6х6. Існують різні типи цих бронеавтомобілів – командно-штабні, медичні, евакуаційні тощо. Кожен з них призначений для конкретного типу завдань.

Однак в усіх однакові характеристики двигуна. Усі бронеавтомобілі мають 6-літровий турбодизельний двигун потужністю 375 кінських сил. Він працює в парі з 6-ступеневою автоматичною коробкою передач.

Існують різні види бронеавтомобілів KirpiKirpi – швидкі та маневрові броньовики / Фото BuildingTECH

У комплексі вони роблять Kirpi надзвичайно швидким та маневровим броньовиком. І саме такі потужні машини ЗСУ отримали в рамках стратегічного партнерства України зі США та союзниками.

Що стосується тактико-технічних характеристик, то Kirpi має майже 7,5 метрів у довжину, понад 3 метри заввишки і понад 2,5 метри завширшки. Важить він при цьому понад 18 тонн.

Екіпаж складається з 3 людей, які можуть перевозити до 12 десантників. З озброєння є кулемети калібру 7,62 або 12,7 міліметра. Максимальна швидкість, яку може розвивати цей броньовик, досягає 100 кілометрів на годину.

Броньовики Kirpi, які змінюють хід війни: дивіться відео

Перша партія новеньких Kirpi надійшла до України в кількості 50 одиниць. Їх одразу ж розподілили між двома бригадами морської піхоти. Наступна партія складатиме понад 100 броньовиків.

Це стане суттєвим посилення для наших військових. Адже завдяки такому транспорту вони можуть безпечно долати відстані на різних ділянках нашого велетенського фронту.

Безсумнівно, така техніка, як Kirpi, сьогодні потрібна на фронті. Адже бронетранспортери – це один із ключових елементів, які потрібні на передовій, особливо під час контрнаступальних дій.

А те, що Kirpi мають протимінний захист, робить броньовик цінною одиницею на полі бою, яка може врятувати не одне життя. У рамках стратегічного партнерства України зі США та союзниками залишається сподіватися, що такої техніки на озброєнні ЗСУ тільки більшатиме.