Інцидент трапився, коли у керівництві вирішили перевезти самопідйомні бурові установки В-312 і В-319 у територіальні води Росії.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби "Чорноморнафтогазу".
У зв'язку зі складною міжнародною обстановкою, ризиками втрати життєво важливих активів "Чорноморнафтогаз" — двох сучасних бурових установок У-312 і В-319 вартістю понад 25 мільярдів рублів, було здійснене їх перестановка з Одеського газового родовища в територіальні води РФ, — йдеться у повідомленні.
Прес-служба анексованого підприємства наголосила, що турецьке судно під час переміщення установок не поступилось шляхом, яке йшло перехресним курсом і зробило спробу зупинитись на шляху його проходження, чим свідомо створило аварійну ситуацію.
Бурові установки та інше майно української державної компанії "Чорноморнафтогаз" захопили 2014 року під час анексії Криму Росією. Після цього НАК "Нафтогаз України" втратило контроль.
Нагадаємо, що у 2011 році український "Чорноморнафтогаз" до анексії Криму на тендері придбав дві бурові платформи за ціною 400 мільйонів доларів кожна. У першому тендері "Чорноморнафтогазу" взяли участь тільки дві, пов'язані між собою компанії.
Згодом виявили, що ціна платформи на 150 мільйонів доларів дорожча, ніж у виробника. У медіа писали, що ринкова ціна другої платформи також коливається близько 200 мільйонів доларів.