В ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу і Першому каналу Українського суспільного телебачення Туск розповів, що прагне зобов’язати ЄС і Україну запровадити безвізовий режим для українців "якнайскоріше, наскільки це можливо".
Я не маю сумнівів у добрій волі 28 країн-членів і усього ЄС щодо безвізового режиму. Це факт. Але тут йдеться не лише про політику, прагнення, але й про процедури, стандарти. І саме тому, ми повинні ще чекати. Деякі моменти є суто технічними, зокрема, щодо оцінки з боку Єврокомісії. І тому я не хочу спекулювати щодо будь-яких дат,
— сказав він.
За словами Туска, на саміті у Ризі необхідно підтвердити спільні наміри щодо запровадження безвізового режиму. При цьому президент Європейської Ради наголосив на важливості виконання Україною поставленого домашнього завдання.
Сьогодні перші зроблені кроки є доволі ефективними. Зокрема, щодо початку видачі в Україні біометричних паспортів, що є складним технічним елементом. Але, як я добре знаю, необхідний більший прогрес, зокрема у реформуванні прокуратури, судової системи, правоохоронних органів. Ми обговоримо у понеділок, чого ми ще потребуємо,
— додав він.
Туск пояснив, що деякі ускладнення у цьому процесі виникають через зростання нелегальної міграції до ЄС з Середземномор’я та війна на Донбасі.
При цьому політик навів приклад Молдови, яка вже має безвізовий режим, незважаючи на внутрішній конфлікт з Придністров'ям.
"Це означає, що, звичайно, агресія і конфлікт на Донбасі створюють труднощі у процесі до безвізового режиму, але цього можна досягти, незважаючи на ці проблеми", — підсумував Туск.
Читайте також: Захід не вимагатиме від Москви повернути Крим Україні, — екс-єврокомісар
Нагадаємо, у парламентах та в МВС багатьох країн Європи є побоювання, що переселенці з Донбасу отримають біометричні паспорти та спробують залишитися в ЄС.