Тоді під час мирної ходи на мітингарів напали тітушки та розстріляли силовики. Потім була зачистка Майдану і пожежа в Будинку профспілок. Під час сутичок загинули 73 активіста і 11 силовиків. Понад півтисячі — поранені.

Дружина Героя Небесної сотні Володимира Чаплінського Світлана досі не прибирає з шафи його речі. На саморобному щиті Володі з кришки старої пральної машини – залишки крові та сліди від куль. Чоловік загинув 20 лютого, коли снайпери розстрілювали активістів на Інститутській. Володимир відтягував пораненого товариша і йому поцілили в шию. Він помер одразу. Без батька лишилося двоє дітей.

Час не лікує, каже Світлана. Та найбільше болить через те, що за 2 роки жоден відповідальний за вбивства високопосадовець не затриманий. Під вартою – лише шестеро. Утім, це тітушки та силовики нижньої ланки, які віддавали накази на місцях, били та стріляли в активістів.

Кадри кривавих подій Євромайдану облетіли весь світ. На них можна розгледіти обличчя тих, хто вбивав людей, видно навіть з якої зброї. І лише за два роки після цих подій у Генпрокуратурі звітують – силовики відстрілювали активістів не гумовими, а забороненими мисливськими кулями, а також використовували російські спецзасоби.

Нових імен у ГПУ не називають. Загалом у справі про події 18 та 19 лютого, коли жорстоко розігнали акцію мітингарів, 27 особам повідомили про підозру. Справи вісьмох – передали до суду. 17 у розшуку. Серед них екс-президент-утікач, тодішнє керівництво МВС та СБУ.

А з першого березня розслідування злочинів на Майдані може припинитися взагалі. Річ у тім, що до кінця місяця слідчі, які ведуть справи, втратять свої повноваження. А Державне бюро розслідувань, яке має продовижити вести справи, ще не запрацює.