Про це у прямому ефірі повідомив кореспондент "Радіо Свобода" спеціально для 24 Кналу.

На зустрічі в рамках Асоціації уряди країн не говорили про фінансову підтримку України. Проте, до діалогу уряду України та Європейських установ приєднався Міністр закордонних справ Угорщини. Він виступив з претензіями до України, щодо мовного питання нацменшин. Міністр наполіг на тому, щоб до його заяви додали 3 принципи, які сповідує Угорщина щодо українського Закону "Про освіту".

Читайте також: У Брюсселі обговорять важливі для України питання

По-перше, права, які вже мають національні меншини не можуть бути відібрані. По-друге, Угорщина буде задоволена законопроектом лише в тому випадку, якщо цим законом буде задоволена угорська національна меншина. По-третє, Україна повинна імплементувати всі зауваження Венеційської комісії. Таким чином, в Брюсселі доволі довго обговорювали мовне питання.

Ще одне питання, яке обговорювали на засіданні, було питання корупції. Таке обговорення виникло з огляду на всі ті протистояння, які останнім часом відбуваються навколо українських силовиків. Євросоюз закликав Україну посилити зусилля, аби забезпечити незалежність, дієвість та ефективність цих антикорупційних органів.

Подолання корупції – це основа всіх реформ,
– наголосила верховний представник Європейського союзу із закордонних питань Федеріка Могеріні.

Володимир Гройсман запевнив, що знищуватиме усі підстави для проявів корупції. Також він наступного року планую побачити в роботі антикорупційний суд, створення якого вимагає ЄС.

Також на засіданні говорили про реформи судової системи. Урядовці зазначили, що Європейський союз планує виділити 50 мільйонів євро на допомогу регіонам Донбасу, які підконтрольні Україні.