Підприємці скаржаться, що пільгами з оподаткування вони не можуть скористатися через те, що немає механізму їхнього застосування, повідомляє пресслужба міської ради Черкас.

Читайте також Відкриття ринків на карантині: як це вплине на економіку

Це стосується й комунальних платежів. Дрібні магазинчики, які розташовані у великих торговельних центрах, продовжують за все платити,
– заявила представниця ініціативної групи Галина.

За її словами, підприємці опинилися "не на межі, а за межею виживання".

Місцевий бізнес обіцяє строго дотримувати всіх санітарних норм. Зокрема, встановити антисептики при вході в приміщення, вимірювати температуру, стежити за кількістю людей у магазинах.

"Ми розуміємо, що через карантинні обмеження чи не найбільше страждає дрібний бізнес", – прокоментував заступник міського голови Ігор Волошин.

Він додав, що питання пом’якшення карантину влада розглядала на засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Тому вирішили послабити обмеження для частини підприємців. Але лише за умови жорсткого дотримання протиепідемічних заходів.

Виконавчий комітет дозволив відновити роботу:

  • магазинам з продажу непродовольчих товарів, будівельних матеріалів, електроінструментів, електрообладнання, інших електротоварів, сантехніки, канцелярських товарів, квітів, книжкової продукції та меблів;
  • майстерень з ремонту взуття, одягу, ремонту та встановлення вікон, дверей, воріт, огорож за індивідуальним замовленням;
  • перукарень та салонів краси, салонів для надання послуг із догляду за домашніми тваринами, салонів ритуальних послуг, проєктних організацій;
  • ринків, ярмарків із продажу сільськогосподарської продукції та квітів;
  • літніх майданчиків ресторанів.

Заступник міського голови Юрій Ботнар вніс пропозицію дозволити відвідування парків, скверів та атракціонів на їхній території. А також спортивних майданчиків, але тільки для проведення тренувань.

Про зняття обмежень на міський транспорт

Згодом попри карантин в Україні влада Черкас зняла обмеження на громадський транспорт для людей, які їздять на роботу.

Однак люди з груп ризику, ті, хто не працює, пенсіонери, школярі повинні утриматися від користування міським транспортом на час карантину,
– зазначив заступник мера Ігор Волошин.

Відповідно до рішення влади, у громадському транспорті Черкас дозволили перевозити працівників усіх підприємств і установ, незалежно від форми власності.

Однак пасажири повинні займати лише місця для сидіння, бути в рукавичках та масках. Крім того, при собі мати посвідчення працівника свого підприємства чи установи.

Зверніть увагу! Станом на 30 квітня у Черкаській області зафіксували 290 випадків зараження коронавірусом.

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу:

Що відомо про вихід України з карантину

  • В Україні з 12 березня запровадили загальнонаціональний карантин, згодом його двічі продовжували. Наразі він діє до 11 травня.
  • З 12 травня Україна починає послаблювати обмеження. Для цього уряд передбачив пять етапів виходу з карантину.
  • Наразі дати цих етапів невідомі. Вони залежатимуть від епідеміологічної ситуації в країні.

етапи виходу з карантину
5 етапів виходу України з карантину / Інфографіка 24 каналу