Як повідомили сайту "24" у військовій прокуратурі Харківського гарнізону, зокрема, під амністію підпадають близько 280 військовослужбовців, які мали бути притягнуті до відповідальності за самовільне залишення військової частини або місця служби, та тих, хто був притягнутий до відповідальності за незаконне носіння зброї.

"Питання про застосування амністії суд вирішує за ініціативою особи, яка підтримує публічне обвинувачення в суді чи здійснює нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою обвинуваченого (підсудного) чи засудженого, їхніх захисників чи законних представників", – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що відповідно до цього закону мають бути звільнені близько 25 військових, які зараз відбувають покарання на гауптвахтах у військових частинах та близько 65 осіб, провадження яких уже перебувають на розгляді у суді.

Військова прокуратура Харківського гарнізону також просить звертатися військовослужбовців, які скоїли кримінальні правопорушення та підпадають під дію даного Закону "Про амністію у 2016 році" до прокуратури Харківського гарнізону (м. Харків, вул. Клочківська, 228-ж).

Нагадаємо, закон "Про амністію у 2016 році", що звільняє від відбування покарання у вигляді позбавлення волі, зокрема, учасників бойових дій, визнаних винними у вчиненні умисного злочину, який не є тяжким або особливо тяжким, Президент України підписав 2 вересня 2016 року.