Максим Тєрєхов, Сергій Гога, Олексій Іванов та Василь Тюркеджи, якому лише 18 років, вирушили на риболовлю два дні тому з їх рідного села Райнівка, Приморського району.

Зверніть увагу: Німеччина звинуватила Росію у гібридних атаках на ЄС

Затримані визнані винними в скоєнні адміністративного правопорушення. Їм призначено адміністративний арешт на 10 діб,
– йдеться в повідомленні "ТАСС".

Таким є рішення підконтрольного Росії Керченського міського "суду". Відповідно до нього, українців арештували за незаконний вилов риби та непокору. Мовляв, судно не зупинилося на вимогу окупантів і намагалося втекти.

Окупанти переконують, що дозволу на ловлю у рибалок не було, як і документів на саме судно. Ба більше, на кораблі виявили 290 рибин камбали, котру ловити заборонено. Також знайшли сітки, а це незаконне знаряддя. Відтак чоловіків одразу ж доправили до міста Керч в анексований Крим на допити. Водночас Україна вважає арешт незаконним. Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження.

Російські силовики затримали українських рибалок: відео

Що відомо про захоплення Росією українського судна

  • У західній частині Азовського моря 15 лютого російські силовики затримали маломірне судно з 4 українцями на борту.
  • За даними співробітників "прикордонного управління ФСБ РФ по Криму", капітан судна не виконав "законну вимогу прикордонного наряду про зупинку і спробував сховатися". Українці також начебто не мали необхідних документів.
  • Поліція уже відкрила кримінальну справу за "викрадення і викрадення плавзасобу" за фактом захоплення "співробітниками прикордонного управління ФСБ Росії" українського судна з чотирма особами на борту.
  • Нардеп Павло Мельник повідомив, що, ймовірно, Росія затримала Сергія Гогу, Олексія Іванова, Василя Тюркеджи та Максима Тєрєхова.
  • Також стало відомо, що екіпаж затриманого російськими прикордонниками в Азовському морі українського судна начебто визнав факт незаконного вилову риби.