Мі-24П стоїть на озброєнні у більш як 30-ти країн світу, та такого як в Україні немає ніхто. Українські конструктори обладнали авіамашину новим потужним двигуном, лазерним прицілом та системою супутникової навігації. Інновації тут як власної розробки так і закордонні. Вартість модернізації тримають у таємниці.

“Якщо порівнювати критерії ефективність-вартість, то за рахунок цієї модернізації, ми малими коштами досягаємо максимальну мету”, - каже начальник відділу науково-дослідницьких випробувань Євген Рашевський.

Потужний двигун дозволяє працювати на різних висотах та складній місцевості, цифрові системи підвищують точність прицілювання, відтак застосовувати бортове озброєння також можна не лише в день, а й в ночі.

“При польотах вночі є можливість у льотчика виконувати політ на гранично малій висоті, що дає змогу уникати як протидії засобів ПВО, так й зменшити вірогідність його поразки при підході до цілі”, - каже льотчик-випробувач Віктор Лукіянчук.

Льотчики кажуть це лише зовні вертоліт зразка 40-річної давнини, за комплектацією - це надсучасна машина, показники якої перевищують аналоги Росії та НАТО. Завдяки новим характеристикам вертоліт може застосовуватись й в миротворчих операціях. Модернізований вертоліт піднімає на борт 2,5 тони озброєння.

“Вертоліт може застосовувати некероване ракетне озброєння, стрілецько-гарматне озброєння, підвісні контейнери, бомбове озброєння”, - каже ведучий інженер-випробувач Віталій Ляхович.

Загалом випробовувати МІ-24П будуть під час 200 польотів з нальотом близько 300 годин. Іспити закінчаться за два тижні, опісля розглянуть рішення про прийняття цієї машини на озброєння української армії. Загалом Україна має модернізувати 10 вертольотів МІ -24П.