У Мінську досягли важливих домовленостей щодо мосту у Станиці Луганській

31 липня 2019, 20:02
Читать новость на русском

Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі на переговорах у Мінську домовилась, що з 1 серпня розпочнеться розмінування територій, прилеглих до мосту у Станиці Луганській.

Як підкреслила речниця представника від України у групі та водночас другого українського президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер, українська сторона надала свої пропозиції щодо ремонту мосту у Станиці Луганській. Після цього усі учаники ТКГ домовилися про початок розмінування прилеглих до мосту територій з 1 серпня.

Важливо! У Мінську домовилися про нове перемир’я на Донбасі та обмін полоненими: нові деталі

До початку ремонту на мосту має бути прибрано блокпост та символи окупаційної влади на Донбасі, подальший демонтаж фортифікаційних споруд у районі Станиці Луганської повинен бути одночасним і дзеркальним,
– зауважила Оліфер.

За її словами, у гуманітарній підгрупі продовжують працювати над підтвердженням утримуваних осіб і готують все необхідне для їхнього подальшого звільнення. Також розпочалася робота з пошуку зниклих безвісти та найближчим часом буде узгоджено алгоритми ідентифікації та передачі останків загиблих.

Водночас у підгрупі з соціально-економічних питань працюють над питаннями життєзабезпечення Донбасу.

За підсумками перемовин Тристороння контактна група констатувала, що загалом перемир’я на Донбасі зберігається. Також за цей період не було жертв серед мирного населення. Щоправда, дійшли висновку у ТКГ, не виконуються домовленості щодо надання безпечного доступу спостерігачам ОБСЄ на території окупованого Донбасу.

Що відомо про Станицю Луганську та чому вона є такою важливою

Станиця Луганська – селище міського типу на Луганщині, є центром Станично-Луганського району. У 2014 році його українські бійці звільнили від окупантів і над будівлею районної ради підняли український прапор, відтак сьогодні воно перебуває на підконтрольній Києву території.

Сили на цій ділянці як з боку бойовиків, так і з боку українських воїнів намагалися розвести з 2016 року. 26 червня 2019 року штаб Об’єднаних сил повідомив про початок першого етапу відведення українських підрозділів під наглядом спостерігачів ОБСЄ. Наступного дня вже проросійські бойовики відвели свої сили та засоби, а також відійшли від пішохідного мосту.

До речі, озброєні бойовики не дозволяють ремонтувати міст у Станиці Луганській

28 червня у районі Станиці Луганської розпочався другий етап розведення сил і засобів. Завершився він 30 червня – у ОБСЄ повідомили, що того дня як українські воїни, так і бойовики завершили розведення сил і засобів на узгодженій ділянці в цьому районі.

Після розведення сил сторони конфлікту тут мають створити зони безпеки, оскільки неподалік розташовується неконтрольована ділянка українсько-російського кордону та це вимагають мінські домовленості. Відомо, українські війська попередньо відійшли на 800-900 метрів вглиб підконтрольної Україні території на Донбасі, у підсумку їхні позиції повинні розташовуватися на рівні з контрольно-пропускним пунктом в'їзду-виїзду "Станиця Луганська". Щодо окупантів, то їх з позиціями ЗСУ розділяли 380 метрів, однак після розведення ця відстань має збільшитися до понад 2 кілометрів.

Що відомо про міст у Станиці Луганській

У Станиці Луганській діє єдиний на Луганщині пункт перетину через лінію розмежування – у контрольному пункті в’їзду-виїзду "Станиця Луганська". Цей пункт є пішохідним, а сама дорога пролягає вздовж підірваного ще 2015 року мосту через Сіверський Донець. Сьогодні ситуація тут є складною. За словами Леоніда Кучми, щодня цей міст перетинають понад 10 тисяч людей і роблять вони це у жахливих умовах.

Зверніть увагу! Вандали понищили автобус, який курсує до мосту у Станиці Луганській

Після завершення розведення сил президент Зеленський підкреслив, що наступним кроком буде відновлення мосту, щоправда станеться це, як тільки ворожі позиції змістяться. Згодом він заявив, що бойовики мають тиждень на те, аби демонтувати фортифікаційні споруди з боку окупованих територій. Якщо ні, то Україна буде готовою відновлювати зруйнований міст у районі станиці Луганської в односторонньому порядку.

Ми хочемо відновити цей міст. Я публічно домовлявся з нашим урядом: знаходимо гроші, і дуже швидко будуємо його. Для цього необхідно відсунути укріплення з іншого боку. Якщо вони це зроблять, ми почнемо будувати міст і швидко це зробимо,
– наголошував гарант.

17 липня представник ОБСЄ Мартін Сайдік повідомив, що учасники переговорів із врегулювання ситуації на Донбасі домовилися про ремонт мосту через Сіверський Донець у Станиці Луганській.