Нещодавно, 7 липня, президент Володимир Зеленський та голова Європейської Ради Дональд Туск відвідали район розведення у Станиці Луганській. Щоправда, українських журналістів туди не пустили. Але високий візит вільно знімали пропагандисти з окупованого Луганська.
Читайте також: Скандал з телемостом NewsOne – "Росія24": експерт розповів, хто виграв від ситуації
Цікаво, що місце, де вільно знімають так звані ЗМІ самопроголошеної "ЛНР", має бути очищеним, як від їх присутності, так і від захисних споруд, які чудово видно на відео бойовиків. Адже в рамках розведення окупанти мають відійти зі зруйнованого мосту вглиб на півтора кілометра. Тобто фактично розведення відбулось тільки з українського боку.
Бойовики не полишили своїх позицій біля гори князя Ігоря, де пам'ятник власне князю Ігорю. Ця висота дозволяє повністю контролювати український берег,
– сказав військовий експерт Дмитро Снєгірьов.
Розведення відбулось лише з українського боку
Сам же міст, заради відновлення якого і відбулось розведення у Станиці Луганській, постійно патрулюють "спостерігачі" бойовиків. Попри це, Володимир Зеленський наголошує: розведення відбулось і скоро Україна власним коштом почне відновлювати міст.
Відбулось розведення військ з обох сторін і зараз ми очікуємо демонтажу бетонних конструкцій з тієї сторони для початку відновлення мосту,
– наголосив Зеленський.
Щоправда, окупаційна влада самопроголошеної республіки тримається протилежної думки. Про це у Twitter написав ватажок луганських найманців Леонід Пасечнік.
Ба більше, за інформацією нашої розвідки, до Луганська з Росії прибуло суттєве підкріплення – понад сто одиниць бронетехніки та багато живої сили. Вони вже розквартирувались безпосередньо в окупованому обласному центрі та навколишніх селах. Крім того, через розведення у Станиці Луганській 74 будинки із мирними мешканцями опинились у сірій зоні. Тепер там немає української влади.
Вони позбавлені можливості надання медичної допомоги, відповідно не виїжджають на виклики співробітники національної поліції, бо не має гарантії власної недоторканості,
– пояснив Снєгірьов.
Станиця Луганська
Українське військове керівництво та самі армійці, що боронять Станицю Луганську, запевняють: у разі агресивних дій з боку ворога – вони повернуться на старі позиції.
Якщо почнеться ескалація конфлікту, то зайняти позиції, які ми зберігали, не буде важко. Вони не так вже й далеко. Тим паче це наші позиції, які ми добре знаємо,
– запевнив військовослужбовець ЗСУ Олександр.
За планом розведення, далі планують зняти мінні загородження. Це дасть бойовикам можливість вільно зайти в станицю. До речі, тиждень тому саме у замінованому лісі біля Станиці раптово виникла пожежа і частина мін згоріла.
Що відомо про розведення сил поблизу Станиці Луганської?• 26 червня штаб ООС повідомив про початок першого етапу відведення українських підрозділів під наглядом ОБСЄ.
• 27 червня, в районі Станиці Луганської вже проросійські бойовики відвели свої сили та засоби, а також відійшли від пішохідного мосту.
• 28 червня у районі Станиці Луганської розпочався другий етап розведення сил і засобів. Завершився він 30 червня – в ОБСЄ повідомили, що того дня як українські воїни, так і бойовики завершили розведення сил і засобів на узгодженій ділянці в цьому районі.
Після розведення сил сторони конфлікту тут мають створити зони безпеки, оскільки неподалік розташовується неконтрольована ділянка українсько-російського кордону та це вимагають мінські домовленості.