Перший заступник міністра Сергій Яровий закликав ЗМІ не поширювати фейкову новину про захоплення Спасо-Преображенського кафедрального собору у Вінниці.

Читайте також: Об’єднавчий собор Української православної церкви: фото зсередини

"Всі намагання спекулювати на темі Об’єднавчого Собору у такий важливий для держави час є неприпустимими. Тому закликаємо представників ЗМІ публікувати виключно перевірену інформацію. Будь-які провокації, спроби нагнітання ситуації навколо Об’єднавчого Собору як в столиці, так і в регіонах, буде суворо призупинено", – сказав він.

У самій же Вінницькій єпархії УПЦ Московського патріархату також підтвердили, що їх ніхто не захоплював і у соборі все спокійно. Там зазначили, що метою чуток є створення напруги серед вірян у Вінниці.

Повідомляємо, що з 1991 року фактично та з 1993 року юридично приміщення Спасо-Преображенського кафедрального собору Вінниці передано у постійне безоплатне користування релігійній громаді собору та наразі вони залишаються у користуванні громади. В той же час будівлі собору та історичного архітектурного комплексу "Мури", до якого вони входять і який є пам’яткою архітектури національного значення, є власністю держави України та перебувають під її охороною,
– вказали у прес-службі.

Зазначимо, що розігнав "зраду" "Союз православних журналістів", а російські ЗМІ її залюбки підхопили. Після оприлюднення спростування прес-службою єпархії, у "Союзі" заявили, що його опублікували "під тиском".

До слова, о 10 годині 15 грудня у Софії Київській розпочався Об'єднавчий собор щодо створення Української православної церкви, на якому мають обрати Предстоятеля Єдиної помісної церкви. У ньому візьмуть участь 192 делегата, серед яких 30 – представники Української православної церкви Московського патріархату. Очільника Української православної церкви обиратимуть у два тури. На захід прибули президент Петро Порошенко, міністр культури Євген Нищук і віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.