Про це він заявив у коментарі "Радіо Свобода".
Читайте також: Росія відреагувала на черговий напад на будівлю "Росспівробітництва" у Києві
"Я як дипломат хочу зазначити, що акти вандалізму, які відбувалися на території України, – неприйнятні. Ми повинні поводитися гідно, ми є демократичною, цивілізованою державою, відтак не повинні дзеркально робити те, що робить держава-окупант на території України або те, що робить Росія стосовно українців на російські території", – зауважив представник АП.
За його словами, такі інциденти не додають Україні позитивного іміджу в світі.
"Україна позиціонує себе як цивілізована держава, де поважають права людей, а також права людей на мирні акції. А це, що відбувається, – це не є зовсім мирним. Сподіваюся, що наші правоохоронні органі зроблять висновки, і ті хто, спровокували або були безпосередніми учасниками мають понести відповідне покарання", – констатував Єлісєєв.
Нагадаємо, 17 лютого у Києві відбулася акція протесту за участю націоналістичних рухів у "Російському центрі науки та культури" – представництві "Росспівробітництва". Зокрема, активісти спалили російський прапор.
Крім того, за день, 18 лютого, офіс російської установи атакували активісти "Добровольчого руху ОУН" Миколи Коханівського.
Що таке "Росспівробітництво"? Це російське федеральне агентство у справах Співдружності Незалежних Держав і росіян, які проживають за кордоном. Було створено у вересні 2008 року. Підпорядковується МЗС РФ. Як зазначається на сайті інституції, вони сприяють поширенню за кордоном об'єктивного уявлення про сучасну Росію та займаються підтримкою російської мови, зокрема ведуть активну роботу з просування російських освітніх послуг.
Наразі "Росспівробітництво" працює у 81 країні світу у вигляді 98 представництв: 74 російських "Центри науки та культури" – у 62 країнах, 24 представника "Агентства" у складі посольств – у 22 країнах. Пріоритетним напрямком діяльності "Росспівробітництва" є держави-учасниці Співдружності Незалежних Держав, де в кожній країні розміщуються російські "Центри науки та культури".