Про це на своїй сторінці у Facebook написала перший заступник голови Верховної Ради, представник України в Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко.

Зазначимо, що Росія висилає з країни 13 українських дипломатів. Так, українським дипломатам були вручені ноти протесту, а також вони були оголошені персонами нон-грата.

У посольстві в Москві, в наших консульствах у Санкт-Петербурзі, Ростові, Єкатеринбурзі, Новосибірську залишаються кілька десятків дипломатів і консулів, яким тепер буде важче, зросте навантаження і тиск,
– написала Геращенко.

Читайте також: "Це нонсенс": Клімкін прокоментував видворення з Росії українських дипломатів

Заступник голови Верховної Ради зазначила, що Київ повинен підтримати українських дипломатів, які залишаються в Росії, продовжуючи працювати і надавати допомогу політв'язням-громадянам України.

Перше – Верховна Рада зобов'язана, нарешті, прийняти закон про дипломатичну службу, щоб посилити соціальні гарантії наших дипломатів, створити належні умови і захист,
– зазначила Геращенко.

Вона також додала, що українському уряду необхідно на рівні одного з діючих віце-прем'єрів "закріпити чиновника, який буде координувати роботу всіх відомств з надання підтримки та юридичної допомоги сім'ям заручників і політв'язнів, українців і кримських татар".

Читайте також: Росія видворяє іноземних дипломатів: перелік країн

Також ми очікуємо посилення солідарності світу зі звільнення наших заручників, посилення тиску на РФ", – додала Геращенко.