На початку липня на подвір'ї початкової школи у Слов'янську було справжнє підземне місто. Терористи тут влаштували укріппункт. Також на подвір'ї було купа гільз найрізноманітніших калібрів, траншеї, бліндажі та навіть використані шприци. Школа була практично зруйнована. Терористи, вийшовши з міста, залишили на місці освітнього закладу свій покинутий штаб із купою крові та в розрусі.

Тепер сюди повернулося життя. Школу відреставрувати повністю поки не вдалося. Над фасадом будинку ще працюють, однак у середині будівлі сліди війни уже прибрали.

Чимало дітей разом з батьками покинули Слов'янськ і більше не поверталися. А з тими, хто залишився, постійно працюють психологи.

Та попри поповнення переселенцями, дітей у школі стало значно менше. За словами директора, частина молодих батьків, невизначених або ж просто тих, хто піддався впливу російської пропаганди, усе ж поїхали шукати кращої долі до сусідньої держави. Утім, більшість або ж залишилась у місті, або ж перечекала важкі часи в сусідніх, спокійніших містах.

Вчителі ж намагаються не піднімати тему тих жахів, що відбувались у Слов'янську. Дітям пояснюють, що тепер у новій відремонтованій школі все буде добре.

Війну діти обговорюють лише між собою і намагаються, аби старші не чули. Попри свій юний вік, вони навчилися розрізняти види артилерійських снарядів.

Таких шкіл, як у Слов'янську, сотні. Бойовики часто обирали для укріппунктів освітні заклади. Тут, на щастя, навчальний процес триває без особливих проблем. Однак у інших регіонах, які не встигли відновити, або які перебувають на межі лінії фронту чи поза нею, діти місяцями продовжують ховатись у бомбосховщах.