Таку думку 24 Каналу висловив журналіст-міжнародник Олексій Бурлаков. За його словами, Лукашенко прагне зробити крок назад з війни, а не поглиблюватись у неї.

До теми Лукашенко може бути у критичному стані: мережею вже гуляє некролог

"Лукашенко точно не готовий вступати у війну. Тепер він опікується власним здоров'ям, бо хоче жити далі", – сказав Бурлаков.

Крім того, Білорусь так само не має ресурсів і відповідного війська для повномасштабних бойових дій.

Путін поставив на ядерку, але промахнувся

Остаточне рішення про переміщення ядерної зброї до Білорусі ухвалили саме для того, щоб переконати Лукашенка вступити у війну проти України. Але оскільки розміщені в Україні й Польщі ЗРК Patriot можуть збивати "Іскандери", задум російського диктатора не здійсниться.

"Путін зробив загрозу для Лукашенка, але застосувати її навряд чи буде здатний", – констатував журналіст.

Росія тисне на Білорусь: останні новини

  • Упродовж останніх місяців не припиняються розмови про те, чи приєднається Білорусь до Росії у повномасштабній війні проти України. Засновник BYPOL Олександр Азаров зазначив, що Алєксандр Лукашенко вже не має контролю над білоруською армією, тому вона може підпорядкуватися наказу Владіміра Путіна.
  • Вранці 25 травня стало відомо, що Москва та Мінськ домовились про розміщення російської тактичної ядерної зброї на території Білорусі. Аналітики ISW вважають, що в такий спосіб російське військове керівництво хоче отримати доступ до всіх військових потужностей Білорусі.
  • Після подій на Бєлгородщині в Росії самопроголошений президент Білорусі звільнив головного прикордонника країни. Не виключено, що Лукашенко турбується про надійний захист кордонів країни.