Про це в ефірі національного телемарафону розповів керівник департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, ОГП Юрій Бєлоусов, повідомляє 24 Канал.

Зауважте Терористичний удар по Чернігову: що відбувається на місці ворожої атаки – ексклюзивний репортаж

Ракету налаштували на максимальне ураження

Бєлоусов зазначив, що під час ракетного удару по Чернігову основна сила вибуху була скерована саме на людей, які були біля драмтеатру.

Росія використала ракету "Іскандер-М". І є кілька налаштувань цієї ракети. Ракета була налаштована таким чином, що вона підірвалася в повітрі,
– зауважив керівник департаменту.

За його словами, такий вид налаштувань робиться для того, щоб збільшити максимальне ураження живої сили на відкритій місцевості.

"Драмтеатр, безумовно, також отримав пошкодження, але є припущення, що основна сила вибуху була спрямована на навколишніх людей", – пояснив Бєлоусов.

Він підсумував, що наразі триває встановлення:

  • осіб з-поміж командного складу окупаційної армії, які віддали наказ про обстріл,
  • конкретної військової частини, яка запустила ракету.

Окрім того, фахівці вивчають всі обставини, пов'язані з організацією виставки, та відпрацьовують версію щодо наведення удару російськими агентами на території України.

Варто прочитати Удар Росії по Чернігову: інформації про місце виставки дронів не було у вільному доступі

Ракетна атака по Чернігову: коротко

  • Інформація про звуки вибухів в Чернігові надійшла об 11:30 19 серпня – російські окупанти атакували центр міста.
  • Ворог вдарив "Іскандером" по драмтеатру, в якому проводили виставку дронів. Керівниця Victory Drones, відома ветеранка та громадська діячка Марія Берлінська зазначила, що захід заздалегідь узгодили з місцевою владою. Про місце проведення оголосили лише учасникам за лічені години до початку.
  • Президент Володимир Зеленський розповів, що під ворожий удар потрапили площа, політехніка та театр. Внаслідок атаки постраждали діти, котрі прогулювалися центром міста.
  • Зокрема, серед жертв терористичного удару – 6-річна дівчинка. Лікарі боролися за її життя, але через велику втрату крові не змогли врятувати. Мама вбитої росіянами дитини перебуває у важкому стані.