Прем'єр-міністр Греції відвідав Одесу з офіційним візитом. Під час атаки він та Зеленський перебували в порту. Про це президент розповів після атаки в інтерв'ю Cinque minuti, повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Удар по Одесі: Зеленський розповів, чи був ціллю атаки Росії

Ракета прилетіла недалеко від президента та прем'єра Греції

За словами президента, ракета прилетіла з окупованого Криму, тому удар відбувся швидко після оголошення тривоги. Зеленський уточнив, що приліт трапився за 300 – 400 від місця перебування президента України та грецького прем'єра.

Ми були з прем'єр-міністром Греції, у нього був офіційний візит в Одесу. Ми були в порту. Так, в кількох сотнях, 300 – 400 метрів був удар балістичної ракети. Ракета дуже швидко "прийшла",
– сказав він.

Володимир Зеленський не може сказати, по кому був це удар. Однак очевидно, що поваги до лідерів інших держав у Росії та Путіна немає.

Я не знаю, по кому був цей удар. У будь-якому випадку – це, якщо чесно, щось неймовірно, коли у нас прем'єр-міністр іншої країни, я вже не кажу про себе. Я говорю просто про повагу до лідерів інших держав, людей з інших держав. Від Росії та від Путіна її просто немає,
– уточнив Зеленський.

Володимир Зеленський додав, що прем'єр-міністр Греції був дуже здивований. Однак він ні, адже від країни-терористки можна очікувати чого завгодно. Хоч президент України зауважив, що це "поза розумом здорового глузду".

Головне про подію

  • Терористична атака ворога трапилась зранку 6 березня, коли президент України разом із грецьким прем'єром Кіріакосом Міцотакісом перебували в Одесі. Приліт трапився неподалік місця їхнього візиту.
  • Прем'єр Греції сказав, що був вражений атакою. Натомість президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн різко засудила дії окупантів, додавши, що Росії не вдалося залякати ні лідерів двох держав, ні український народ.
  • Відомо, що внаслідок того удару по Одесі загинуло 5 людей, ще кілька зазнали поранень.
  • У ЗСУ розповіли, що пошкоджень зазнав об'єкт припортової інфраструктури й наголосили, що атака не пов'язана з конкретним візитом. Однак в ОП не виключили ймовірності того, що ціллю росіян міг бути президент та його іноземні гості.