Про це 24 Каналу розповів експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев, зауваживши, що з часом Росія може відновити масовані ракетні удари. Тому важливо посилювати захист об'єктів енергетичної інфраструктури, що зараз і відбувається.

Дивіться також Надавали допомогу Польщі, енергетики заживили тисячі споживачів: ситуація зі світлом 5 лютого

Вже реалізовують цю програму

Як наголосив Рябцев, зараз триває реалізації програми з підвищення безпеки об'єктів енергетичної інфраструктури. Вона складається з трьох етапів. На об'єктах розміщують як мішки з піском або з іншими матеріалами, так і великі залізобетонні конструкції. Також найбільший захист мають об'єкти, які розташовані поблизу лінії фронту.

Йдеться про захист не лише від влучання дронів, але й від ракет. До прикладу, керованих авіаційних. Не скажу, що це від ФАБ-500 врятує. Але, якщо говорити про керовані авіаційні ракети, то велика ймовірність, що така споруда захистить обладнання від знищення,
– сказав Рябцев.

Значно дешевше убезпечити обладнання від пошкодження, ніж виробляти нове та привозити його до України. Зрозуміло, що цей процес буде тривалим. Цілком можливо, що він продовжиться до кінця 2024 року, а можливо й далі.

Бачимо, що рівень захисту таких об'єктів зростає. Йдеться як про пасивний захист на кшталт конструкцій, так і про активний. Сили оборони України збивають десь 90% ракет і 75% дронів. Також ті можуть не влучати по цілях. Росіяни, напевно, вирішили, що можуть зараз знайти менш захищені цілі, аніж об'єкти енергетичної інфраструктури,
– зазначив Рябцев.

Атаки по Україні: коротко

  • Росія удвічі поспіль била по енергетичній інфраструктурі Кривого Рогу. В місті вводили аварійні графіки відключень світла.
  • Удари відбулися в ніч на 2 лютого та в ніч на 3 лютого. В Укренерго наголосили, що такі дії ворога свідчать, що росіяни ніколи не відмовлялися енергетичного терору.
  • У Міненерго також підкреслили, що Росія здійснює енергетичний терор. Однак поки що вона зосередилася на ударах по енергоінфраструктурі на прифронтових територіях.