Політолог Ігор Чаленко розповів 24 Каналу, що у пропагандистських ЗМІ після успішних атак українським озброєнням по військових об'єктах на Бєлгородщині пишуть, що це все начебто західна зброя. Він зауважив, що наша держава по території Росії застосовує лише власні розробки та не порушує правил, які встановили партнери.

Дивіться також У Великій Британії заявили, що українці можуть бити їхньою зброєю по Росії

Необхідно Україні

У Росії пропаганда вже давно розповідає, що проти них застосовують західну зброю. Це та "червона лінія", яку встановив Кремль, тому за умов такої риторики вона перестає діяти.

Я переконаний, що ніхто із наших партнерів не буде публічно казати, що їхньою зброєю можна бити вглиб російської території. Окремі представники урядів можуть робити подібні заяви, але це не вважатиметься офіційною позицією,
– наголосив Ігор Чаленко.

На його думку, світові лідери ставлять Росію у "стан стратегічної невизначеності". Він пояснив, що військово-політичне керівництво України буде самостійно визначати як застосовувати ті види озброєння, які надають нам партнери.

Це створюватиме тилові проблеми для Росії, яка використовує власну територію для підготовки подальших наступальних дій. Для того, щоб зменшити спроможність агресора, Україна має повне право атакувати військові цілі вглиб російської території,
– сказав політолог.

Ігор Чаленко вважає, що важливо відходити від риторики пов'язаної із "червоними лініями", яку намагається нав'язати Росія. Треба застосовувати всі необхідні засоби для протидії агресору.

Удари по території Росії: останні новини

  • США готують передати Україні наступну партію озброєння. Ентоні Блінкен пояснив, чи зможе Київ використовувати американську зброю для атак на Росію. Держсекретар США відповів, що у Вашингтон загалом не проти ударів по Росії.
  • Голова комітету закордонних справ парламенту Франції Жан-Луї Бурланж закликає Париж дозволити Україні використовувати французьку зброю для ударів по російській території. Водночас він підкреслив, що Франція та західні партнери не прагнуть воювати з Росією або втручатися у воєнний конфлікт.
  • Посол України у США Оксана Маркарова висловилася про можливість ударів по Росії з використанням американської зброї, зазначивши, що Сполучені Штати Америки мають дозволити це. В інтерв'ю CBS News вона підкреслила, що українські війська ведуть оборонну війну, тому Україна повинна мати право атакувати місця, звідки агресор здійснює напади.