Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час інтерв'ю Королівському інституту міжнародних відносин.

До теми Спершу витіснити росіян, потім – питання Криму, – Зеленський пояснив, що для нього перемога

Він зауважив, що дипломатичні переговори не можуть відбуватись, якщо росіяни вбивають полонених.

Якщо Росія вбиває мирних жителів чи військових, які могли б бути звільнені, ми не можемо вести з ними дипломатичні переговори,
– заявив Зеленський.

І це вже не вперше Зеленський говорить про те, що переговори з Росією можуть зупинитись. Раніше він заявив, що причиною зупинки переговорного процесу з ворогом може стати знищення захисників Маріуполя, або ж проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях.

Дипломатичні переговори Росії й України: коротко про головне

  • Зауважимо, що переговорний процес між Росією та Україною призупинився після того, як після відходу російських військ з Київщини викрились їхні злочини проти мирного населення.
  • Наразі переговорний процес триває лише щодо відкриття гуманітарних коридорів. Хоч росіяни постійно порушують навіть елементарні домовленості щодо припинення вогню в Маріуполі й гуманітарні коридори.
  • Президент України Володимир Зеленський неодноразово казав, що готовий до зустрічі з Путіним.
  • Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба вважає, що чим швидше Путін погодиться на зустріч із Зеленським, то тим більше шансів закінчити війну. Але Кремль ніяк не наважиться на це рішення.
  • Раніше Зеленський чітко наголосив, що якщо Росія знищить "Азовсталь" й захисників Маріуполя або ж організує псевдореферендум на тимчасово окупованих територіях, то Україна вийде з переговорного процесу.
  • Натомість Туреччина дуже надіється на те, що їй вдасться організувати зустріч Зеленського та Путіна. Зокрема на це сподівається міністр оборони країни.
  • Тим часом Дмитро Кулеба заявив, що готовий подолати огиду та зустрітися з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Але, за словами Кулеби, у країні-агресорці ще не дійшли до того, щоб знайти рішення за столом переговорів.

Аналіз мирних переговорів у Стамбулі: дивіться відео