Ефективність нового формату
Одна із проміжних цілей такої тактики – придушення активності російської тактичної авіації за допомогою цих самих дронів-камікадзе.
Читайте також "Ліберальні росіяни" не допоможуть нам перемогти
Оскільки до цього моменту ніхто схоже завдання у світі, по суті, не виконував, то Україні доводиться і тут бути першою у світовій історії воєн, тому й формат ударів доводиться теж віднаходити емпірично.
Емпірична практика показала, що найбільш ефективним у поточних умовах може бути спосіб бити саме по інфраструктурі забезпечення авіації на ворожих летовищах. Розрахунок тут простий: якщо на летовищі немає можливості готувати літаки до вильотів та обслуговувати після вильотів, то більше тут літати не можна.
Для опису такого формату застосування наших БпЛА-камікадзе цілком підходить фраза із старого-доброго анекдоту: "Якщо я літати не буду, то ніхто тут літати не буде".
Є й інше, не настільки ефектне, але також дієве підтвердження успішності тактики далекобійних ударів дронами Сил оборони України. В армії США публічно заговорили про те, що їм теж потрібен свій аналог "Шахеда", щоб забезпечити масовість ураження і заодно поставити ворога в ситуацію, коли йому треба витрачати зенітні ракети вартістю в мільйони доларів на дешеві дрони вартістю в кілька десятків тисяч доларів.