Про це під час підбиття підсумків 10-го засідання міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва повідомив віце-прем'єр — голова Мінрегіону Геннадій Зубко, передає "Інтерфакс-Україна".

Ми домовилися про українсько-турецьке партнерство в авіабудуванні та розвитку космічних технологій. Разом з Туреччиною Україна готова розробляти та виробляти нові літаки на базі ДП "Антонова"
— зазначив Зубко.

Очільник української делегації додав, що сторони домовилися про надання Україною консультаційних послуг з безпеки АЕС, підготовку всіх категорій персоналу АЕС і стажування в Україні турецьких студентів і аспірантів.

Крім того, серед домовленостей є і створення максимально сприятливих умов для двосторонніх транзитних перевезень, зокрема для транспортування турецьких товарів через територію України в Польщу, Словаччину, країни Скандинавії. Наразі сторони узгоджують тарифні та технологічні умови таких перевезень.

Також на засіданні йшлося про здійснення спільних будівельних проектів і полегшення доступу українських металургів на турецький ринок.

Ведемо розмову, щоб Туреччина відкрила ринок нашим металургам. Україна готова приєднатися до розвитку та реконструкції турецьких металургійних підприємств. Домовилися про співпрацю в сфері енергоефективності,
— розповів чиновник.

Обговорили представники України та Туреччини можливість вступу нашої держави у важливий проект "Південний газовий коридор". Не залишилось без уваги і кримське питання.

"Будемо сприяти турецьким інфраструктурним проектам, спрямованим на підтримку кримських татар", — заявив очільник Мінрегіону.

Довідка: за даними Держстату, Туреччина в 2015 році посіла 2-е місце за обсягом українського експорту серед всіх країн світу та 5-е місце за обсягом товарообігу.

Читайте також: Туреччина взялась за російську пропаганду: заборонила в'їзд редактору прокремлівського сайту