Про це заявив голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський, пише Gazeta.ua.

"Ми можемо сповідувати політику "перехватить до завтра, а з завтра до післязавтра". Інший варіант - стабілізувати ситуацію, бо ці гроші треба повертати. Будь-які гроші, які нам надаватимуть - не будуть грантовими грошима. Це будуть дуже жорсткі економічні й політичні умови", - сказав експерт.

Серед можливих джерел фінансових запозичень фахівець назвав МВФ, Росію та Китай.

МВФ політику мінятимуть на гроші. Непідписання Угоди у Вільнюсі - це гальмування нашої з ними співпраці. Зможемо відновити відносини не раніше, ніж за шість місяців 2014 року. Якби ми підписали Угоду, то могли б розпочати активну фазу перемовин наприкінці 2013 - у першому кварталі 2014 року", - зауважив Бураковський.

За словами Бураковського, позиція РФ буде зрозумілою й чітко прагматичною: частково дадуть грошима, частково інвестиційним пакетом. Втім, Росія може висувати й політичні умови, зокрема появу в українській владній верхівці певних персоналій.

"Китай веде прагматичну політику. Вона базується на просуванні своєї економіки шляхом кредитів. Це гроші і не гроші. Бо разом із ними ми отримуємо китайські товари та їхню робочу силу. Китай ще може цікавити встановлення контролю над українськими ресурсами - землею", - сказав експерт.